24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Valimo, Türkiyede Atağa Geçiriyor
16 Ekim 2008 Perşembe 10:23

Valimo, Türkiye'de Atağa Geçiriyor

Valimo, yalnızca 19 ay gibi kısa bir sürede Türkiye'deki mobil imza işlemlerinde 1.8 milyon rakamının aşıldığını kamuoyuna duyurdu.

Turkcell ve Valimo işbirliği ile Türkiye"de hız kazanan mobil imza teknolojisi bugün 1,8 milyon kullanıcıya ulaştı. Turkcell Katma Değer Servislerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Serdar: "Bilişim teknolojilerinin birleşimi önemli bir global trend. Türkiye gibi yeni pazarlarda ise bu çok önemli bir avantaja dönüşüyor. Turkcell olarak mobil imzayı (yasal olarak, ıslak imzaya eşdeğer) tanıtarak mobil telefonlar için geliştirilmiş ek güvenlik özellikleriyle dünyada bu tür servis imkânları sağlayan ilk firma biz olduk. Abonelerimiz mobil imza servisini hızlı bir şekilde benimsediler. Turkcell Mobil İmza, bizim için tam bir başarı hikâyesidir ve diğer GSM operatörleri için iyi bir durum örneği teşkil etmektedir." şeklinde konuştu.

Turkcell, mobil imza teknolojisi uygulamasına öncülük ederek hem elektronik imza düzenlemelerinin ihtiyaç duyduğu teknik özellikleri karşılıyor, hem de kullanıcının işlerine ivme kazandırıyor. Aboneler, hem teknik hem hukuki olarak mevcut en üst güvenliğe sahip mobil imza teknolojisini, cep telefonlarıyla yaptıkları para transferleri ve internet bankacılığında rahatça kullanabiliyor.

Valimo CEO"su Juha Murtopuro ise "Valimo"nun mobil imza teknolojisi, abonelerin kendi SIM kartları ve kişisel imza PIN kodlarının ikili kombinasyonu ile mobil ve online işlemlerde şu an var olan en üst seviyedeki güvenliği kullanıcılara sunuyor. Turkcell"de hızla artan mobil imza kullanım sayısı ise mobil imzanın gelecekte tek standart olacağının göstergesidir. " şeklinde konuştu.

Türkiye"den 13 banka şimdiden müşterilerine online bankacılık işlemlerinde kullanmak ve banka işlemlerini dijital olarak imzalamak için Turkcell Mobil İmza Servisi kullanım imkanını sunuyor. Mobil imza kullanarak ATM"lerden para çekmek ve bankaların internet sitesinden kredi başvurusu yapmak da mümkün. İstenilen tutarın onaylanması ile istenilen kredi, mobil imza servisi sayesinde ATM"lerden bile çekilebiliyor.

Gümrüklerde ise işlem sürecini hızlandırmak için artık tüm belgelerin mobil imza ile imzalanması teşvik ediliyor ve mobil imza kullanımına izin veriliyor. Mobil İmza Servisi, yabancı ticaret sürecini bu sayede önemli ölçüde kolaylaştırıyor ve kaçakçılığı önlüyor.


Valimo hakkında
Helsinki bazlı bir şirket olan Valimo, mobil operatörler, bankalar, kurumsal müşteriler ve e-devlet işlemleri için mobil imza çözümleri sağlamaktadır. Valimo"nun sunduğu çözüm teknolojileri, Avrupa ve Ortadoğu'da 40'tan fazla GSM operatörü tarafından kullanılmaktadır. Bu çözümler sayesinde birçok güvenlik tehdidine karşı koruma sağlamak, kâğıt ortamında yürütülen işleri dijital ortama taşıyarak maliyetleri düşürmek, mobil imzanın sunduğu imkânlar sayesinde yeni iş olanakları geliştirmek mümkün hale gelmiştir. Valimo, Finlandiya, Fransa, Almanya, İsveç ve Türkiye'deki ofisleri ile hızla büyümektedir.

Valimo hakkında daha detaylı bilgi için www.valimo.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları