14 Mayıs 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vaillant Klimadan Yüksek Konfor
13 Haziran 2007 Çarşamba 13:57

Vaillant Klima'dan Yüksek Konfor

Vaillant klimalar, sessiz çalışması, düşük enerji tüketimi, küçük ve dekoratif boyutları, nem alma ve ionizer (sağlıklı yaşam) gibi fonksiyonları ile tüketicilerine maksimum konfor sağlıyor.

130 yılı aşkın süredir tecrübesi, kalite ve müşteri memnuniyeti ile ısınma ve sıcak su sektöründe hizmet veren Vaillant, tüketicisine, 9000-24000 Btu/h kapasite aralığında mono, multi ve inverter olmak üzere duvar tipi çeşitli model ve kapasitede klimalar sunuyor.

A sınıfı enerji tasarrufu: Tüm modellerin sıcak-soğuk, ısı pompası olarak kullanılabilmesi ile birlikte ortam havasını temizleyen filtre sistemi mevcut. Bu sayede özellikle alerjik sorunları olan kişilerde soğutma ve ısıtmanın yanında havayı filtreleme fonksiyonu da ilave bir özellik olarak kullanılabilmekte, A sınıfı enerji seviyesine sahip mono ve inverter modelleri ile de maksimum konforu en az enerji ile sağlamakta. Elektrikli cihazlar dünya standartlarında harcadığı elektrik miktarına göre sınıflandırılmakta. En az elektrik harcayıp en fazla verimi sağlayan cihazlar A sınıfı olarak nitelendirilmekte, seviye düştükçe B,C,D,E ve F olarak devam etmekte. Vaillant çevre duyarlığını A sınıfı enerji verimi sunan mono ve inverter cihazlar ile tüketicilere yansıtmaktadır.

Nem alma, günlük zaman programlayıcı, uyku modu özellikleri: Soğutma, ısıtma, auto (otomatik olarak soğutma veya ısıtmaya karar verme), nem alma fonksiyonlarına ilave olarak günlük zaman programlayıcı ve uyku modu gibi seçenekleri de kullanarak istenen zaman ve duruma göre konfor ayarı yapabilmek mümkün oluyor.

Auto-restart özelliği: Tüm duvar tipi modellerde elektrik kesilmesi ve tekrar gelmesinde cihazın kaldığı fonksiyondan devam etmesini sağlayan Auto-restart (otomatik tekrar çalıştırma) özelliği mevcut. Mono ve multi klimaların tüm bu özelliklerine ilave olarak İnverter split klimalar ihtiyaca göre kapasite ayarı yapabildiği için kullanım yeri ve şekline göre %35"lere varan enerji tasarrufu sağlayabiliyor. Bu sebeple çok daha ekonomik ve daha konforlu bir çalışma tarzı sunuyor.

İonizer (Sağlıklı yaşam) fonksiyonu: İnverter klimaların bir diğer özelliği de "ionizer" (sağlıklı yaşam) fonksiyonudur. İnsanların kendilerini daha dinç ve zinde hissetmiş olduğu yerlerdeki hava analizleri yapılmış ve bu ortamlardaki negatif iyon sayısının fazla olduğu tespit edilmiştir. İnverter split klimalar ortama negatif iyon verebilecek bir fonksiyon ile donatıldı. Bu sayede klima sahipleri soğutma ve ısıtma konforunu yaşarken aynı zamanda kendilerini daha dinç ve zinde hissetmelerine yardımcı olacak bu fonksiyondan da yararlanabilecekler. Özellikle stresi bol ve yoğun ortamlarda çalışan kişiler için çok önemli bir rahatlama kaynağı olan bu fonksiyon kumanda üzerinden isteğe bağlı olarak çalıştırılabiliyor.

25 mt. tesisat çekilebilme özelliği: 2007 yılında tüketiciyle buluşan yeni model duvar tipi mono cihazlarda 9000-12000 Btu/h kapasitelere 20mt., 18000-24000 Btu/h kapasite cihazlara da 25mt.tesisat çekilebilme özelliği mevcut. Bu özellik ise ön cephede klima dış ünite görüntüsü istenmeyen veya belediyelerce yasaklanan bölgelerde önemli bir avantaj sağlıyor.

Bu yıl duvar tiplerine ek olarak 29,000, 37,000 ve 42,000 Btu/h kapasiteler asma tavan arasına asılabilen kaset tipi klimalar da ürün yelpazeleri arasındaki yerini alıyor. Bu sayede geniş mekanlar, özellikle iş yerleri ve ticari mekanlarda en az yer kaybı ile ortam klimatizasyonu sağlanıyor.

Vaillant klimalar AB normlarına göre üretilmekte, R407C veya R410A soğutucu akışkanı kullanılmakta, hiçbir üründe ozon tabakasına zarar veren ve Avrupa"da yasaklanan R22 gazı kullanmamakta. Sorumluluğunun bilincinde olan Vaillant, tüm ürünlerinde çevre ile dost R407C veya R10A gazını kullanıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları