18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uzayda 50. Yıl Sempozyumu Zirvede
01 Ekim 2007 Pazartesi 13:12

Uzayda 50. Yıl Sempozyumu Zirve'de

Bilişim Zirvesi '07'de bilim ve teknoloji dünyasına uzay bilincinin artırılmasına yönelik bilgiler ve ipuçları verilecek.

Artık herkesin işinin bir parçası haline gelen bilişimle, iş dünyasını biraraya getiren Türkiye"nin en önemli bilgi, iletişim ve eğitim paylaşım platformu Bilişim Zirvesi "07, her sektörden orta ve üst düzey yönetici ile bilişim sektörü profesyonellerini biraraya getirecek. Bilişim ile işini büyütmenin formüllerinin ortaya konacağı, kurumların nasıl geleceğe taşınacağının ipuçlarını sunacak olan Bilişim Zirvesi "07"de bu yıl ele alınacak konulardan biri "Dünya Uzay Haftası Türkiye Buluşması 2007" Özel Etkinlikler başlığı altında "Uzay"da 50.Yıl" olacak.

Türksat, Dünya Uzay haftası kapsamında 6 Ekim 2007 tarihinde Bilişim Zirvesi "07 ve Forum@Bilişim başlığında gerçekleştirilecek olan forumda, uzayın sürdürülebilir ekonomik kalkınmada kullanımını teşvik etme, eğitim kurumlarında uydu ve uzay bilinci oluşturma,uzay çalışmaları içinde yer alan enstitüleri canlandırma ve toplumun uzay programlarına yönelik ilgisini artırma konuları üzerinde durulacak.

Bilişim ile işini büyütmenin formüllerinin ortaya konacağı forumda, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türksat A.Ş. Genel Müdürü Dr. Osman Dur, Ortadoğu Teknik Üniversitesi" nden Prof. Dr. Yurdanur Tulunay, Tubitak Ulusal Gözlemevi" nden uzman ararştırmacı Dr. Tuncay Özışık, Türksat A.Ş. Proje ve İş Geliştirme Direktörü Dr. Halit Kaplan, Ankara Üniversitesi Rasathane Müdürü Doç. Dr. Beraattin Albayrak, İstanbul Teknik Üniversitesi Uzay Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Rüstem Aslan, TOBB Üniversitesi Elektrik, Elektronik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ünver Kaynak, Bilkent Üniversitesi BilUzay NanoTAM Direktörü Prof. Dr. Ekmel Özbay, Bilkent Üniversitesi Genel Müdür Yardımcısı Kuzeyhan Özdemir ve Baykar Makine Genel Müdürü Haluk Bayraktar yer alacak. Bilişim Zirvesi "07"ye bu yıl, 4000"i aşkın iş dünyası profesyonelinin katılması bekleniyor.

İş ve Teknoloji Liderleri Zirve"de Buluşacak
Uzay"da 50.Yıl forumu dışında iş dünyasına yönelik 40"ı aşkın forumun yer alacağı Bilişim Zirvesi "07"nin ilk günü, Global İş Stratejisti Rowan Gibson ve Alcatel-Lucent Avrupa ve Güney Bölgesi Teknoloji Yöneticisi Talmage Bursh"un katılımları ile gerçekleşecek. R. Gibson ve T. Bursh, Türk yöneticilere işini büyütüp dünyayı küçültmenin yollarını anlatacak. Ayrıca, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv de Zirve"nin ilk günü yapacağı konuşmasında, iş ve teknoloji liderlerinin olması gereken uyumlu birlikteliğine dikkat çekecek.

Zirve"de İş Çözümleri
Sektörel forumların yanı sıra tüm sektörlere katma değer sağlayacak Kurumlara Yönelik İş Çözümleri Forumları, 3-5 Ekim 2007 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Forumlar arasında, Bilgi Yönetimi, Dış Kaynak Çözümleri, E-İş/E-Ticaret, İş Zekası, Kurumsal Kaynak Planlama, CRM-Çağrı Merkezi, Tedarik Zinciri Yönetimi, Veritabanı/Veriambarı Çözümleri, BT Denetimi ve E-İmza konuları yer alacak. Ayrıca, Bilişim Zirvesi "07"nin Ana Sponsoru Turkcell tarafından düzenlenen Turkcell Akademi Forumu başlığı altında, bilişim sektöründe nitelikli insan gücü yetiştirmek ve tersine beyin göçü konusu işlenecek.

Vizyon Toplantıları
Forum@Bilişim kapsamında yer alan, sektörün önde gelen Sivil Toplum Kuruluşları, Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD), Türkiye Bilişim Vakfı (TBV), Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) ve Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD) öncülüğünde gerçekleştirilecek Vizyon Toplantıları, kurumların müşterileri, iş ortakları ve odak sektörlerindeki karar vericilerin biraraya geleceği bir zemin oluşturacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları