19 Nisan 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uyapta 500 Bininci Abone Vodafonelu
12 Nisan 2012 Perşembe 03:40

Uyap'ta 500 Bininci Abone Vodafone'lu

Şanlıurfa’dan Ömer Kırıkçı, UYAP SMS Bilgi Sistemi’nin 500 bininci abonesi olarak, Vodafone Türkiye’den Vodafone Smart Tab 10 kazandı.

Adalet Bakanlığı’nın mahkeme kararlarının ve diğer adli işlemlerin vatandaş ve avukatların cep telefonlarına SMS yoluyla gönderilmesi amacıyla hayata geçirdiği UYAP SMS Bilgi Sistemi'nin 500 bininci abonesi, Vodafone Türkiye müşterisi Şanlıurfa’dan Ömer Kırıkçı oldu.

Vodafone Türkiye, Ömer Kırıkçı’nın sevincini, geçtiğimiz günlerde sunduğu Türkiye’nin ilk operatör markalı tablet bilgisayarı Vodafone Smart Tab 10 hediyesi ile taçlandırdı. Ömer Kırıkçı, Vodafone Smart Tab 10’u, Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığı’nda düzenlenen törenle Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yalçın ile Vodafone Türkiye Güneydoğu Bölge Müdürü Turgut Kolsuz’un elinden aldı.

2008 yılından bu yana uygulanan UYAP SMS Bilgi Sistemi; vatandaşların tarafı, avukatların ise vekili oldukları UYAP Bilişim Sistemi’nde kayıtlı olan dava dosyaları ve icra takipleri ile ilgili olarak adli birimlerce yapılan işlemlerden ilgililerin cep telefonlarına gönderilen kısa mesajla (SMS) bilgilendirilmesini amaçlayan mobil e-devlet uygulamasıdır. Bu bilgi sistemi sayesinde, adli birimlerdeki yetkililerin UYAP Bilişim Sistemi’nde yaptıkları işlemlerin sonucu anında otomatik olarak dosyanın taraflarına SMS gönderilmektedir. UYAP SMS Bilgi Sistemi’nin hizmete sunulduğu 1 Nisan 2008 tarihinden bu yana; toplam 2 milyon 700 binden fazla SMS başarılı bir şekilde abonelere ulaştırılmıştır.

Törende ödülünü alan Ömer Kırıkçı, Vodafone Türkiye’nin Smart Tab 10 hediyesinin büyük bir sürpriz olduğunu ve bu çok konuşulan teknolojik cihaza sahip olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Törende konuşan Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkan Yardımcısı Muhittin Kırıcı, UYAP SMS Bilgi Sistemi sayesinde avukat ve vatandaşların tarafı ya da vekili oldukları dosyalar hakkında bilgi almak için emek ve mesai harcamalarına gerek kalmadığının altını çizerken, şöyle konuştu:

“UYAP SMS Bilgi Sistemi’nin, adli işlem bilgilerinin taraflara en hızlı şekilde iletilmesinden tarafların dosyalarında yapılan işlemlerden anında haberdar edilmesine, tebligat sürecinin kısaltılmasından adliyelerdeki iş yükünün azalmasına ve işlemlerin hızlanmasına pek çok avantajı bulunuyor. Vatandaşlarımıza hukuksal bir güvence verdiğimiz bu sistemin 500 bininci abonesi, Şanlıurfa ilinde yaşayan, Vodafone abonesi vatandaşımız Ömer Kırıkçı olmuştur ve kendisi, Vodafone’un geçtiğimiz günlerde piyasaya sürdüğü Vodafone Smart Tab 10 hediyesi kazanmıştır. Vodafone’a bu değerli hizmetin yaygınlaştırılmasına ve vatandaşlarımızın bu konudaki bilinç düzeyinin artmasına yaptığı katkılardan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.”

Vodafone Türkiye Güneydoğu Bölge Müdürü Turgut Kolsuz ise, Adalet Bakanlığı tarafından verilen UYAP Bilgi Sistemi’ne 500 bininci üyeliğin Vodafone Türkiye tarafından yapılmasının oldukça heyecan verici olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Abonemiz Sayın Ömer Kırıkçı’ya Vodafone Smart Tab’i hediye ederek bu servisin kullanımına ilişkin diğer abonelerimizi de teşvik etmeyi, daha fazla abonemizin bu servisten yararlanmalarını sağlamayı arzu ediyoruz. Vodafone Türkiye olarak servisin kullanımını teşvik edecek bu tür aksiyonlar almaya devam edeceğiz.”
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları