02 Ağustos 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üstün Öğrencilere Yüksek Burs
23 Aralık 2010 Perşembe 12:39

Üstün Öğrencilere Yüksek Burs

İstanbul Şehir Üniversitesi Endüstri ve Sistemler Mühendisliği (ESM) Yüksek Lisans Programı için başvurular başladı.

Tezli yüksek lisans programına seçilecek az sayıda üstün nitelikli öğrenciye yüksek seviyede burs sağlanacak programa 7 Ocak 2011 tarihine kadar başvuru yapılabilecek.
Köklü geçmişi ile 25 yıldır eğitim ve düşünce hayatına katkı sağlayan Bilim ve Sanat Vakfı tarafından kurulan İstanbul Şehir Üniversitesi bahar dönemi için Endüstri ve Sistemler Mühendisliği (ESM) Yüksek Lisans Programı"na öğrenci kabul edecek. Öğrencilerin temel bilim, matematik ve mühendislik konularındaki becerilerini geliştirmeyi ve bu bilgileri sanayi ile iş dünyasındaki problemlere nasıl uygulayacaklarını göstermeyi amaçlayan programa son başvuru tarihi 7 Ocak 2011.
ESM Yüksek Lisans Programı"nın mühendislik, matematik, fen ve yönetim bilimlerindeki lisans derecesine sahip öğrencilerin başvurabileceği çok disiplinli bir program olduğunu anlatan İstanbul Şehir Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı ve Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Muammer Koç, "ESM tezli yüksek lisans programına seçilecek az sayıda üstün nitelikli öğrenciye yüksek seviyede burs vereceğiz. Bu şekilde seçilen öğrenciler 2 yıl içinde yüksek lisans programlarını tamamlayarak yurtdışındaki ve içindeki seçkin üniversitelere doktora yapmak üzere yönlendirilecek. Böylece ülkemizin araştırmacı ve öğretim üyesi ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlamayı amaçlıyoruz" dedi.
ABD'nin saygın üniversitelerinden mezun, akademi ve/veya sanayi tecrübeleri geniş bir öğretim kadrosuna sahip olduklarını vurgulayan Koç, sanayi ve iş dünyasının uzmanlık ihtiyacına yönelik olarak ise tam zamanlı bir öğrencinin 1 yılda tamamlayabileceği tezsiz yüksek lisans programı da tasarladıklarını söyledi.
Derslerin 17 Şubat"ta başlayacağı programa başvuru şartları ve daha fazla bilgi www.sehir.edu.tr veya fbe@sehir.edu.tr adreslerinden alınabilir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları