24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üsküdar Üniversitesi Yüksek Lisans Kayıtları Başladı
14 Ağustos 2012 Salı 16:30

Üsküdar Üniversitesi Yüksek Lisans Kayıtları Başladı

Üsküdar Üniversitesi Yüksek Lisans programlarına öğrenci almaya başladı

Geleceğin filozoflarını, psikologlarını, genetikçilerini, mühendislerini ve sağlıkçılarını yetiştirmeyi hedefleyen, “Davranış Sağlığı ve Bilimlerine” odaklanarak Türk üniversite eğitimine yeni bir bakış açısı getiren Üsküdar Üniversitesi 11’i lisans ve 6’sı ön lisans olmak üzere toplamda 17 ayrı programda 1020 öğrenci kontenjanı açtı.

Lisans ve ön lisans programlarının yanı sıra fen, sağlık ve sosyal bilimler alanında 3 enstitüde yüksek lisans eğitim programları tasarlayan Üsküdar Üniversitesi öncelikli olarak “Uygulamalı Psikoloji” ve “Hastane İşletmeciliği” programlarına öğrenci kabul edecek. Bu programların başvuru tarihi 17 Ağustos 2012’de sona erecek. 28 Ağustos tarihinde yapılacak giriş sınavının ardından 10 Eylül itibariyle kayıtlar başlayacak.

Üsküdar Üniversitesi bünyesinde açılması planlanan diğer yüksek lisans programları ise şunlar; Fen Bilimleri Enstitüsü/Moleküler Genetik, Biyomedikal, Nörobilim, Biyofizik; Sağlık Bilimleri Enstitüsü/ Sağlık Sistemleri, Sağlık Bilişim ve Teknolojileri ve Psikiyatri Hemşireliği, İç Hastalıkları Hemşireliği; Sosyal Bilimler Enstitüsü/ Kognitif Psikoloji, Yönetimsel ve Örgütsel Psikoloji, Klinik Psikoloji, Sosyal Psikoloji, Gelişim Psikolojisi.

Ayrıca Kognitif Psikoloji ve Klinik Psikoloji doktora programlarının açılması da planlanmaktadır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları