16 Nisan 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UPS Kadın Liderlik Gelişim Programı 2 Yaşında
04 Temmuz 2012 Çarşamba 12:20

UPS Kadın Liderlik Gelişim Programı 2 Yaşında

UPS Türkiye, Kadın Liderlim Gelişim Programı’nın ikinci yılını kutladı.

UPS Türkiye Kadın Liderlik Gelişim Programı’nın ikinci yılının kutlaması nedeniyle UPS Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Nakliye Hizmetleri Başkanı Terry Sambrook ve UPS EMEA Uyum & Etik ve Veri Koruma Direktörü Dawn Kimmich’in katıldığı bir panel düzenlendi. Panelde kadınların iş dünyasındaki yeri ve karşılaştıkları zorluklar tartışıldı.

Erkek çalışan ve yöneticilerin hakim olduğu lojistik sektöründe UPS Türkiye, kadın çalışanların gelişimine destek olmak ve kadın yöneticilere kariyer fırsatı sunmak için iki yıl önce Kadın Liderlik Gelişim Programı’nı Türkiye’de hayata geçirdi.

Kadın Liderlik Gelişim Programı UPS’nin faaliyet gösterdiği diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de UPS çalışanlarına ve yöneticilerine hem kurum içi çalışma arkadaşları, hem de farklı şirketlerin kadın çalışan ve yöneticileri ile  liderlik ve iş becerilerini daha da geliştirmeleri için fikir alışverişinde bulunma fırsatı sunuyor.

Kadın Liderlik Gelişim Programı’nın ikinciyılını kutlamak için gerçekleştirilen panelin açılış konuşmasını yapan UPS Türkiye Ülke Müdürü Mike Harell, yıllar önce UPS’nin Kadın Liderlik Gelişim Programı’nı ilk duyduğunda programın ne olduğunu çok merak ettiğini ve detaylarını öğrendikten sonra görev aldığı tüm ülkelerde bu programın yaygınlaştırılması için komiteler oluşturulmasını istediğini belirtti. Harrell sözlerine şöyle devam etti: “2010 yılında Türkiye’de bu programın başlaması için üyelerinin bayan olduğu bir komite oluşturduk. Bu komite iki yıl boyunca çok güzel projelere imza attı. Tüm bunlara ek olarak geçen sene UPS Türkiye yönetim ekibine iki üst düzey bayan yönetici atandı. Bu sayının giderek artması en büyük arzum” dedi.

Panelde konuşmacı olarak UPS Türkiye SCS Ülke Müdürü Meryem Sadıker, UPS Türkiye İnsan Kaynakları Ülke Müdürü Özge Yılancıoğlu Erol ve UPS Türkiye Ülke Finans Müdürü Ahmet Gülgör gibi Türk yöneticiler bulunurken; UPS Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Navlun Sevkıyatı Başkanı Terry Sambrook ve UPS EMEA Uyum & Etik ve Veri Koruma Direktörü Dawn Kimmich gibi UPS’nin global üst düzey yöneticileri de yer aldı.

Konuşmacılar sırasıyla kadınların iş hayatında edindiği tecrübelerini ve başa çıkmaları gerektiği problemleri paylaşırken, başarılı bir iş kadını ve yönetici olmak için gereken özellikler ve belirlenecek stratejilerden de bahsetti. Konuşmacılar ayrıca iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi nasıl sağlandıklarına dair tecrübelerinden örnekler verdiler.

UPS’nin kadın çalışan ve yöneticilerine kariyerlerinde ilerlemeleri için fırsat tanıyan bu programının gelecek yıllarda birçok projeye imza atması bekleniyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları