28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UPM Başkanına Ödül
07 Şubat 2011 Pazartesi 16:20

UPM Başkanına Ödül

UPM Başkanı ve CEO'su Jussi Pesonen, ikinci kez RISI tarafından Yılın Avrupalı CEO'su ödülüne layık görüldü

Manpower İle İnsan Çağı Kavramı
Vernel 2010 Pazar Lideri
Türk Markaları Çin Tehdidi Altında
Anadolu"nun Süper Kadını Güler Sabancı

UPM Başkanı ve CEO"su Jussi Pesonen, RISI tarafından selüloz ve kağıt sektöründe 2011 Yılın Avrupalı CEO"su seçildi. Orman ürünleri sektörünü inceleyen Avrupalı analist ve portföy yöneticileri, her yıl sektörün lider araştırma şirketi RISI tarafından düzenlenen bir anketle Yılın Avrupalı CEO"sunu belirliyorlar. Adaylık için belirlenen kriterler arasında liderlik, vizyon ve stratejik başarı yer alıyor. Pesonen, bu prestijli ödülü 2007 yılında da almıştı.

Analistlerden biri Pesonen"in adaylığı hakkında şu açıklamayı yaptı: "UPM"nin yakın geçmişte Myllykoski Corporation ve Rhein Papier firmasını satın alma anlaşması imzalaması, Pesonen"in liderliğindeki şirketin, Avrupa pazarında bir konsolidasyon öncüsü olarak kendini kanıtladığını gösteriyor. Bu konsolidasyon, sektörün krizden çıktığı ve yeniden kârlılığa geçtiği bir dönemde yaşamsal önem taşıyor."

Bir başka analist ise Pesonen"in uygulamadaki performansına işaret ederek, "Pesonen"in vizyonu çok net ve bunu çeşitli vesilelerle gösteriyor. Kağıt sektöründe stratejik satınalmalar, Latin Amerika"da düşük maliyetli selüloz üretiminde CAPEX harcaması ve Finlandiya"da karbondioksit içermeyen enerji üretimine yatırım… Beni en çok etkileyen ise Pesonen"in bütün bu fırsatlar hakkında konuşmaması, bunları doğrudan yaşama geçirmesi," dedi.

Pesonen ise ödülü şöyle değerlendirdi: "Her şeyden önemlisi, bu ödül aslında UPM"nin yenilenme odaklı güçlü organizasyonel yapısına ve en zor girişimlerde bile gösterdiği uygulama becerisine verilmiş bir ödüldür."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları