17 Ocak 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uplinq 2012ye Kayıtlar Başladı
25 Şubat 2012 Cumartesi 20:24

Uplinq 2012'ye Kayıtlar Başladı

Konferans, mobil geliştiricilere günümüzün lider mobil cihazlarındaki donanım/yazılım sistemlerine yönelik çok platformlu görünüm sağlıyor.

Qualcomm Incorporated (NASDAQ: QCOM), Uplinq 2012 geliştiriciler konferansına ilişkin kayıt işleminin uplinq.com adresinden yapılabileceğini duyurdu. Uplinq 2012, mobil alanda faaliyet gösteren kişi ve kurumlar arasında iş bağlantılarını geliştirirken, yazılım geliştiricilerine günümüzün lider mobil cihazlarındaki tam donanım/yazılım sistemlerinden nasıl yararlanılacağına ilişkin bir çoklu platform görünümü sağlayacak. 26 Haziran tarihinde etkin kodlayıcılara yönelik Mobile CodeFest and Hackathon adlı bir ön konferans ile başlayacak olan konferans, 27-28 Haziran 2012 tarihlerinde Hilton San Diego Bayfront Hotel’de gerçekleştirilecek ve Android, Windows Phone, HTML5 ve Brew platformlarını kapsayacak.

Qualcomm Yazılım Stratejisi Üst Düzey Başkan Yardımcısı ve Qualcomm İnternet Hizmetleri Başkanı Rob Chandhok, Uplinq 2012 hakkında şu açıklamayı yaptı: “Uplinq, sistem işletimlerinden cihaz türleri ve kablosuz ağlara kadar çoklu platformları hedefleyen geliştiricilere başarılı olmalarını sağlamak adına açılımlar, araçlar ve kaynaklar sağlayan ve yılda bir düzenlenen mobil geliştiriciler konferansıdır. Uplinq içeriğinin büyük bir yüzdesi OEM’ler, operatörler ve geliştiriciler de dâhil olmak üzere ekosistem genelindeki sanayi liderlerini kapsar. 2012 konferansında yine kablosuz ekosistemdeki önemli üçüncü taraflardan kapsamlı programlama katılımcıları yer alacaktır.”

Uplinq 2012 oturumlarında Yeni Nesil İnternet Uygulamalarının Etkinleştirilmesi, Zenginleştirilmiş Gerçeklik ile Müşteri Bağlılığı Yönetimi, Çok Oyunculu Mobil Oyun ve Mobil Bilgisayar Görünümü gibi konular ele alınacak. Üst oturumlarda ise Donanım/Yazılım Entegrasyonu Mobil Alanda Geliştiricilerin İhtiyaçlarını Nasıl Karşılar gibi konular gündemde olacak. Mobile CodeFest'te zenginleştirilmiş gerçeklik uygulamaları oluşturmaya ilişkin Snapdragon araçları, AllJoyn yazılım geliştirme çerçevesi ile eşler arası deneyimler yaratma, Snapdragon’s Adreno GPU’nun çoğunu oluşturan en ileri 3D grafikleri ve oyun uygulamalarını geliştirme ve Qualcomm Uygulama Programlama Arayüzü uzantıları ile İnternet uygulamaları yazma gibi konular işlenecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları