23 Haziran 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üniversitede Lise Öğrencilerine Yaz Okulu
02 Mart 2011 Çarşamba 14:40

Üniversitede Lise Öğrencilerine Yaz Okulu

Sabancı Üniversitesi lise öğrencileri için kapsamlı bir Yaz Okulu başlatıyor. Okula son başvuru tarihi 15 Nisan.

Sabancı Üniversitesi, fen bilimlerinden yönetim bilimlerine; sanattan sosyal bilimlere; dil eğitiminden meslekler ve üniversiteler hakkında bilgilendirici seminerlere uzanan zengin bir içerikle lise öğrencileri için bir yaz okulu düzenliyor. Derslerin Türkçe işleneceği, ders dışı etkinliklerle desteklenen yaz okuluna, 15 Nisan tarihine kadar başvuru web üzerinden yapılabilecek ve başvurusu tamamlanmış her adaya sonuç 72 saat içinde bildirilecek.

Sabancı Üniversitesi lise öğrencilerine yönelik yepyeni bir yaz okulu başlatıyor. 4-15 Temmuz 2011 ve 18-29 Temmuz 2011 tarihleri arasında iki dönem olarak uygulanacak Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu"nda dersler, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Sanat, Yönetim Bilimleri, Dil Eğitimi ile Kariyer ve Meslek Seçimi olmak üzere altı başlık altında toplanıyor.

Ders dışı spor, sanat, kültür ve eğlence etkinlikleriyle zenginleştirilen Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu"na 15 Nisan tarihine kadar başvuru yapılabilecek.

Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu zengin bir eğitim programı sunuyor
Sabancı Üniversitesi Yaz Okulu 4-18 Temmuz 2011 ve 18-29 Temmuz 2011 tarihlerinde, ikişer haftalık 2 dönemden oluşuyor. Öğrenciler, bir dönem içinde, farklı ders gruplarından en fazla 3 ders seçebilecekler. İsteyen öğrenciler her iki döneme de kayıt yaptırabilecek. Okula, lise ve üniversite öğrencileri başvurabilecek.

Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu"nda 1. dönemin müfredatında; Astrofizik ve Evren; Toplum, Ekonomi ve Politika; Küreselleşme, Küresel Adalet ve Türkiye; Görsel İletişim, Tasarım ve Sanat; Modern Sanatın, 20. Yüzyıl Müziğinin ve Operanın Büyük Eserleri; Girişimcilik ve Başarı; Üniversiteler ve Meslekler: Bilgilenmek, Seçmek ve Başarmak dersleri yer alacak.

İkinci dönemde ise; Kuantum Mekanik ve Nano Bilim; Moleküler Biyoloji, Gen Mühendisliği ve Nano Tıp; Önümüzdeki Yıllarda Küresel Ekonomi ve Çin; Bir Kentin Tarihi: Konstantinapolis/İstanbul; Batı Sanatının, Klasik Müziğin ve Tiyatronun Büyük Eserleri; İnsanlar ve Örgütler; Üniversiteler ve Meslekler: Bilgilenmek, Seçmek ve Başarmak dersleri verilecek.

Her iki dönemde de Temel İngilizce ve Temel İspanyolca dersleri yer alacak.

Sabancı Üniversitesi öğretim üyelerinden üniversite düzeyinde ders alma fırsatı
Dersler, Sabancı Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından verilecek. Eğitmenler arasında fen, sosyal bilimler ve sanat alanında çalışmalarıyla öne çıkan, Hülya Adak, Filiz Ali, Tülay Artan, Nihat Berker, Ziya Boyacıgiller, Hale Fulya Çelikel, Sondan Durukanoğlu, Selin Eser Erdil, Ersin Göğüş, Devrim Gözüaçık, Avşar Gürpınar, Fuat Keyman, Aslı Menevşe, Fatih Oktay, Ahmet Öncü, Nuria Gelado Rodriguez, Elif Damla Yavuz, Shari Young ve Wieslaw Zaremba yer alıyor.

Ders dışı etkinlikler
Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu"nda öğrencilere sunulan ders dışı etkinlikler, "spor", "sanat" ve "kültür ve eğlence" başlıkları altında toplanıyor.

Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu"nda sunulan spor aktiviteleri bireysel ve grup sporlarını kapsıyor. Boş vakitlerini spor yaparak geçirmek isteyen öğrenciler, pilates, bosu, gymball, futbol, fitness, tenis, satranç, Latin aerobic, korfbol gibi aktivitelerden yararlanabilecek.

Sanat dalları ile ilgilenmek isteyen öğrenciler için; tango ve Latin danslarını kapsayan dans workshopları, vurmalı çalgılar, ritm grubu ve yaratıcı drama etkinlikleri sunuluyor.

Kültür ve eğlence başlığı altında ise, geziler, performans gruplarının gösterileri, İstanbul"da Temmuz ayında gerçekleşecek konserler, karaoke aktiviteleri ve Hangar Cafe"deki tanışma partileri yer alıyor.

Üniversite öğrencileri de yaz okuluna katılabilecek
Derslerin Türkçe olarak işleneceği Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu, lise öğrencilerine ve formasyonunu zenginleştirme ihtiyacı duyan bütün üniversite öğrencilerine açık olacak.

Ücret ve program bilgisi
Adaylar, tercihleri doğrultusunda, dönemlerden birine veya her ikisine başvurabilecekler. Her dönem en fazla 3 ders seçebilecekler. Ders başına ücret 500 TL. İsteyen adaylar, katıldıkları eğitim süresince Sabancı Üniversitesi"nde konaklayabilecekler. Konaklama ve yemek ücreti, dönem başına 500 TL olarak belirlendi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları