04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üniversite Öğrencileri CEOlarla Buluştu
26 Nisan 2011 Salı 16:29

Üniversite Öğrencileri CEO'larla Buluştu

Sabancı Üniversitesi Ekonomi İşletme Kulübü öğrencileri, 16-22 Nisan 2011 tarihleri arasında ilk kez Avusturya'da CEO'larla buluştu.

CEO"larla Çay Sohbetleri adı altında 7. yutdışı etkinliğini gerçekleştirecek öğrenciler, Avusturya"nın iş, politika ve medya dünyasının önemli isimleriyle bir araya geldiler.

Sabancı Üniversitesi Ekonomi İşletme Kulübü öğrencileri CEO"larla Çay Sohbetleri toplantı dizisi ile Avusturya"nın lider kuruluşlarının önemli isimleri samimi bir ortamda biraraya geldi. Öğrenciler bu etkinlik ile Avusturya iş dünyasını yakından tanıma şansı yakaladılar.

Önceki senelerde İngiltere, Almanya, Fransa, Hollanda ve Singapur gezileri düzenleyen kulüp bu sefer rotasını Avusturya"ya çevirdi. Etkinlik 16-22 Nisan tarihleri arasında 14 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi. Etkinlik süresince Kapsch AG CEO"su Georg Kapsch, Casinos Austria Genel Direktörrü Karl Stross, Vienna Stock Exchange Joint CEO"su Michael Buhl, Verbund CEO"su Wolfgang Anzengruber, Bank Austria CEE bölüm başkanı Gianni Franco Papa, Vienna Insurance CFO"su Martin Simhandi, Mondi Group CFO"su Franz Heiesinger ve Kraft Paper Ceosu Christian Skilich ile görüşüldü.

Şimdiye kadar 130 civarında CEO ile görüşen öğrenciler, hiç bir kaynakta bulmayacakları bilgileri ve tavsiyeleri başarısını kanıtlamış Avusturyalı liderlerin ağzından dinlemenin ve sohbetlerin samimi ortamı sayesinde merak ettikleri konuları CEO"lara rahatlıkla sorabilmenin kişisel gelişimlerine ve gelecek planlarının şekillenmesine çok büyük katkıları olduğunu dile getirdiler.

CEO"larla Çay Sohbetleri Ekibinden toplantıya ilişkin kısa notlar:
Gianni Franco Papa: Çocuklarıma Türkiye"de çalışmalarını tavsiye ediyorum, çünkü Türkiye çok dinamik ve büyüyen bir ekonomiye sahip ve muazzam bir ülke. Şirketim benim ikinci ailem gibi, bu yüzden ailemin yani şirketimin başarısı benim başarım. İş hayatında saygı görmek yıllarınızı alabilir ama bu saygıyı saniyeler içerisinde kaybedebilirsiniz.

Franz Hiesinger & Christian Skilich; Liderlik iyi bir eğitim, düzgün iletişim ve kendini çalışmaya adama bileşenlerinin birleşmesinden oluşur. Siz, gelecek liderlere tavsiyem; meraklı olmanız, yeni fikirlere açık olmanız ve sevdiğiniz işi yapmanız.

Wolfgang Anzengruber; Büyüyen bir ekonominin en büyük göstergelerinden biri sınıflar arasındaki farkın azalmasıdır. Güler Sabancı güçlü bir kadın, olaylara yaklaşımı çok muazzam ve yeni fikirlere her zaman açık. Eğer daha iyi bir gelecek istiyorsak ülkelerin birbirine daha sıkı bağlanmaları gerek.

Michael Buhl; hayatındaki dönüm noktalarından birini nerede çalışmaya karar vereceğim an olarak tanımlıyor. Kriz hakkında ise krizin Avrupa"yı Amerika"dan daha çok etkilediğini ve BRIC ülkelerini elit ülkeler sahnesine çok daha hızlı bir şekilde soktuğunu belirtti. Kriz hakkındaki çözüm önerisi ise, Avrupa Birliği krizden çok güçlü çıkabilir eğer bölge birbirine ekonomik anlamda kenetlenirse.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları