04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üniversite Adaylarına Ücretsiz Danışmanlık
11 Haziran 2010 Cuma 09:44

Üniversite Adaylarına Ücretsiz Danışmanlık

Plato Meslek Yüksekokulu, üniversite adaylarına ücretsiz tercih danışma hizmeti veriyor.

Üniversite adayları artık internet üzerinden Plato Meslek Yüksekokulu"nun web sitesine girerek meslek seçimi, bölüm ve program seçimi, yükseköğretim kurumu tercihleri konusunda uzmanlardan yardım alabilecekler. Ücretsiz olarak verilecek olan bu rehberlik ve danışmanlık hizmeti öğrencilere online bir çözüm olacak.

Okul yönetiminin de çok önem verdiği bu hizmet sayesinde üniversiteye girmek üzere olan adayların kendilerine uygun alanlarda uzmanlaşmaları sağlanacak. Okul Müdürü Atilla Yayla "Online rehberlik hizmetimiz sayesinde üniversite adaylarımız hedeflerine uygun noktalara ulaşacaklar. Onları kendileri için doğru adreslere yönlendirerek kariyer hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacağız. Plato Meslek Yüksekokulu olarak bu konuyu çok önemsiyoruz çünkü adayların kendilerine uygun alanlarda kariyer edinmelerinin onları daha mutlu bireyler haline getireceğine inanıyoruz. Sanat odaklı bir eğitim kurumu olarak en önem verdiğimiz konu, kişinin kendini mutlu ve iyi hissedebileceği alanda ilerlemesini sağlamaktır" diyerek konuyla ilgili görüşlerini belirtti.

Plato Meslek Yüksekokulu Kurumsal Gelişim Müdürü Ali Galip Ayvat ise yaptığı açıklamada "Plato MYO olarak sunduğumuz bu hizmet sayesinde daha fazla öğrenciye ulaşabilmekteyiz. Rehberlik ve danışmanlık hizmetimiz geç saatlere kadar devam edecek. Üniversite adayları ve aileleri için değerli bir hizmet sunduğumuza inanıyoruz" dedi.

Internet üzerinden danışmanlık hizmeti sunarken "Perculus Sanal Toplantı Platformu"nu kullanacak olan Plato MYO, bu platform sayesinde aynı anda birden fazla adaya danışmanlık hizmeti verebilecek.

PLATO Meslek Yüksek Okulu"nun web sitesinden bu hizmete ulaşabilirsiniz; (www.plato.edu.tr).

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları