05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üniversite Adayları İEÜye Akın Etti
25 Temmuz 2007 Çarşamba 13:46

Üniversite Adayları İEÜ'ye Akın Etti

İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde profesyonel rehber öğretmenler tercih dönemi boyunca üniversiteye girmek isteyen adayların ve ailelerinin sorularını yanıtlıyor, tercihlerini yaparken yardımcı oluyor.

İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde profesyonel rehber öğretmenler tercih dönemi boyunca üniversiteye girmek isteyen adayların ve ailelerinin sorularını yanıtlıyor, tercihlerini yaparken yardımcı oluyor. Rehber öğretmenler öğrencilerin başarı sıralamasını ve gerçekten okumak istedikleri bölümü göz önüne alarak tercih yapmalarını tavsiye etti.

ÖSS sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrencileri ve velilerini tercih telaşı sardı. 23 Temmuz- 3 Ağustos tarihleri arasında tercihlerini yapacak olan öğrenciler İzmir Ekonomi Üniversitesi’ne gelerek profesyonel rehber öğretmenlerle görüşüyor, tercihlerini kontrol ettiriyor.

Tercih Dönemi’nin başlaması ile tercih hizmeti almak üzere İzmir Ekonomi Üniversitesi’ne şimdiye kadar 821 aday başvurdu. Rehber öğretmenler adayların tercih yaparken en çok sıralama konusunda yanıldıklarını belirtti. Rehber öğretmenlerden Seçkin Kısa, “Öğrencilere tercihlerini başarı sıralamasını ve en çok girmeyi istedikleri bölümleri dikkate alarak yapmasını öneriyoruz. Tercih yapmak en yüksek puandan en düşüğe göre bölümleri sıralamak değil. Tercihlerini hangi aralıkta yapacaklarını mutlaka bir uzmana danışmalılar. İlgi duydukları, başarabileceklerini düşündükleri bölümleri tercih etsinler. Aileler de adayların tercihine saygı duymalı ve onları desteklemeli.” diye konuştu.

İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde gün boyu devam eden tercih danışmanlığı hizmetinin yanı sıra farklı bölümlerden öğrenciler ve öğretim üyeleri de adaylar ve ailelerle birebir görüşerek sorularını yanıtlıyor.

Cihat Şener İEÜ’de

Tercih Dönemi’nin ilk hafta sonu 28 Temmuz 2007, Cumartesi günü televizyon programı ile geniş kitlelerce tanınan uzman eğitmen Cihat Şener, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde 10:00-15:00 saatleri arasında tercihleri kontrol ederek öğrencileri yönlendirecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları