26 Temmuz 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Unite BT’den Teknomelek
07 Mayıs 2012 Pazartesi 11:55

Unite BT’den Teknomelek

Unite Bilgi Teknolojileri (Unite BT), uzaktan destek hizmet paketi Teknomelek’i kullanıma sundu.

Türkiye’nin en büyük yerli Bilgi Teknolojileri (BT) dış kaynak kullanım şirketi, Ünite Bilgi Teknolojileri (Unite BT) bireysel kullanıcılar ve KOBİ’lerin teknoloji sorunlarına çare olmak için Türkiye’nin ilk uzaktan destek hizmet paketi Teknomelek’i, “Teknoloji Sorunsa Çözüm Burada” sloganıyla hayata geçirdi.

Karşılaşılan her türlü teknolojik sorunu, anında, internet üzerinden güvenli bağlantı veya çağrı merkezi aracılığıyla, fiziksel olarak kullanıcının yanında olmaksızın çözüm sunan Teknomelek, ev kadınlarından, emeklilere, girişimcilerden, KOBİ’lere kadar herkes için teknolojiyi korkulu rüya olmaktan çıkaracak.

Teknoloji destekçisi, Unite BT evlere girdi
Türkiye’de bilişim sektörünü dış kaynak kullanımı (outsourcing) ile tanıştıran ve sadece BT alt yapı çözümlerine odaklı çalışan tek şirket olan Unite BT, uzun yıllar Turkcell, Superonline, Digiturk, Global Bilgi, Eczacıbaşı Holding gibi kurumsal şirketlere vermiş olduğu BT yönetim desteğini artık Teknomelek aracılığıyla bireysel kullanıcılara ve KOBİ’lere de sunacak. Unite BT’nin 14 yıllık tecrübesini kapsayan SLA yönetimi know-how’u ve BT birikimi, müşteri memnuniyetinin ön planda olduğu kaliteli hizmet ilkesiyle ortaya çıkan Teknomelek, teknolojiyi kullanırken karşılaşılan her türlü sorunun çözümünde, en hızlı, en kolay ve ekonomik yöntem olma iddiasıyla hizmet verecek.
Teknomelek’in önemli bir açığı kapatacak, çözüm odaklı ve iddialı proje olduğunu ifade eden Unite BT CEO’su Malkoç Süalp konuya ilişkin şunları söyledi: “Teknomelek, sektörün dinamik ve ihtiyaçlarıyla şekillenen bir proje oldu. Çünkü, BTK’ya (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) göre, 2023 yılında Türkiye, iletişim alt ve üstyapısı, Ar-Ge, yenilikçilik ve küresel ekonomide rekabet edebilirlik açısından dünyanın lider ülkeleri arasında yer alacak. Son 5 senede, telekom altyapısının gelişmesi ile Uzaktan Yönetim Hizmeti ile çözülebilen problem oranı İSE yüzde 95’e çıkmıştır. Bu Unite BT’nin hareket noktası olmuştur. Uzun yıllar kurumsal şirketlere profesyonel BT desteği veren Unite BT, neden bu desteği bireysel kullanıcı ve KOBİ’ye de vermesin? Teknomelek ile artık mümkün olacak”

Teknomelek ile sorunlarınız dilerseniz bir tık ile dilerseniz de, telefonda beklemeden anında canlı bağlantı ile Unite BT’nin IT uzmanları tarafından çözülürken, size sadece arkanıza yaslanmak ve çözümü beklemek düşecek. Telefon, çağrı merkezi, e-mail alternatiflerle kolay erişim imkanı, 7 x 24 kesintisiz hizmet garantisi, profesyonel destek ekibi ve güçlü alt yapısıyla Teknomelek, güvenlik politikaları gereğince, hiçbir bilgiyi izinsiz alıp kullanmaz.

Rakamlarla Türkiye BT potansiyeli:

İnternet Bağlantılı Hane Sayısı: 10 milyonun üzerinde
İnternet Kullanıcısı: 35 milyonun üzerinde
Mobil İnternet Kullanıcısı: Yaklaşık 2 milyon
Genişbant Aboneliği: 16 milyonun üzerinde
Mobil Aboneliği: 65 milyonun üzerinde
2023 yılında internet kullanıcıları sayısı: 72 milyon
2023 yılında bilgisayarlı hane sayısı: 30 milyonun üzerine çıkacak

Unite BT’nin Güçlü Çözüm Ortakları ve Sertifikaları:

ITIL (IT Infrastructure Library)
1980’lerin sonunda, İngiltere Ticaret Bakanlığı geliştirdi. BT servislerini yönetmede ayrıntılı ve yapısal en iyi uygulama serisidir. Müşteri, tedarikçi, BT bölümü ve kullanıcılar arasında başarılı bir şekilde iletişim kurulmasını mümkün kılan ITIL, dünya çapında kullanılan ve tanınan bir iş standardıdır.

SDI (Help Desk Institute)
1988 yılından bugüne bilişim teknolojilerinde eğitim, üyelik ve onay tabanlı servisleri destekleyen lider kuruluştur.

LogMe In
2003 yılından bu yana dünyada 125 milyon insanın kullandığı, web browser üzerinden diğer bir kullanıcıya bağlanmayı sağlayan, alanında lider uzaktan yönetim programıdır.

Trend Micro (Titanium Internet Security)
İnternet güvenliğinde devrim yaratan kalitesi kanıtlanmış, bulut tabanlı teknoloji virüsleri ve casus yazılımları, bilgisayarınıza ulaşmadan öce otomatik olarak durduran rakipsiz bilgisayar koruma programıdır.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları