29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UniCredit HP Çözümleriyle İK Süreçlerini Optimize Ediyor
20 Haziran 2012 Çarşamba 14:15

UniCredit HP Çözümleriyle İK Süreçlerini Optimize Ediyor

HP Kurumsal Hizmetler, UniCredit bankasının iştiraki Business Integrated Solutions SCpA ile 15 yıl süreyle hizmet anlaşması imzaladı.

Anlaşma çerçevesinde HP, UniCredit insan kaynakları departmanının bordro işlemleri ve BT sistemlerini optimize edecek. HP, bu hizmetleri UniCredit ile birlikte kurduğu ES Shared Service Center SpA adlı ayrı bir şirket üzerinden sağlayacak.

HP, UniCredit’in insan kaynakları operasyonları ve maaş bordrosu işlemleri için gereken standart yazılım araçlarını sunacak. Ayrıca, şirketin İtalya ile Avusturya’daki çalışanlarıyla emekli personeline, HP İnsan Kaynakları ve Maaş Hizmetleri çözümleri ile diğer İK teknolojilerini sağlayacak. HP’nin en iyi uygulamaları ve UniCredit’in teknik uzmanlığına dayanan yeni hizmet modeli; UniCredit’e ölçek ekonomisi, idari maliyetler, işgücü operasyonları ve bordro raporlamalarında kolaylık sağlayarak bankacılık hizmetlerinde kalitenin artmasına yardımcı olacak.

UniCredit Business Integrated Solutions Genel Müdürü Massimo Schiattarella, “Avrupa’nın en büyük finansal kuruluşlarından biri olarak UniCredit’te iş geliştirmeye devam edebilmemiz ve pazardaki konumumuzu güçlendirecek fırsatlardan yararlanabilmemiz için stratejik oyuncularla değerli ortaklıklar kurabilmemiz çok önemli. HP, yaptığımız atılımları uygun iş süreçleri ve teknoloji uzmanlığıyla destekleyecek güçlü bir ortak ve bu sayede geniş müşteri tabanımıza en iyi şekilde hizmet etmeye odaklanmak için şirketimize gereken serbestliği tanıyor” dedi.

UniCredit halihazırda çok sayıda farklı noktadan yönetilen İK ve kurumsal kaynak planlama (ERP) platformlarını SAP® çözümlerini çalıştıran birleşik standartlara dayalı modern bir kurumsal modele taşıyacak. HP, UniCredit’in çözüm tabanlı SAP platformuna geçiş sürecini yönetmek için HP Uygulama Dönüşümü ve HP Modernizasyon Hizmetleri’ni sunacak. SAP kurumsal uygulamalarının şirket çapında hayata geçirilmesi, uygulama ve yazılım araçlarını desteklemek için basitleştirilmiş bir portföyle birlikte işverenler ve yöneticilere self servis fonksiyonlar da kazandıracak.

HP, UniCredit’in SAP çözüm platformunu kendi veri merkezlerinde barındırarak UniCredit’e tam kapsamlı Altyapı, Güvenlik ve Ağ hizmetleri sunacak. HP Veri Merkezi Hizmetleri; BT servislerinde sürekliliği, operasyonların güvenle sürdürülmesini ve işlem hacmi ile gelecekteki büyümeyi karşılamak için gereken ölçeklenebilirliği sağlayacak.   

HP Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Kurumsal Hizmetler Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Genel Müdürü Mike Nefkens, “Finansal kurumların günümüzün pazar şartlarında başarılı olmak için müşterilerine daha kaliteli ve yenilikçi hizmetler sunmalarını sağlayacak kaynaklara odaklanması gerekiyor. UniCredit’in uzun vadeli teknoloji çözüm ortağı olarak, şirketin performansını arttırarak, müşterilerine daha iyi hizmet vermesini sağlamaya yönelik bütün atılımlarını destekleyeceğiz” dedi.

HP, UniCredit’le 10 yıldan eskiye dayanın işbirliği süresince şirketin teknoloji altyapısını, uygulamalarını, masaüstü ve baskı sistemlerini yöneten hizmetleri sağladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları