20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UNICEF Genel Direktöründen Algidaya Teşekkür
29 Haziran 2007 Cuma 12:11

UNICEF Genel Direktörü'nden Algida'ya Teşekkür

UNICEF Genel Direktörü Ann Veneman, iki yıldır devam eden Algida - UNICEF Türkiye işbirliğini örnek çalışma olarak nitelendirdi.

UNICEF Genel Direktörü Ann Veneman 26 Haziran 2007 (Salı) günü Conrad Otel'de Algida ve Algida’nın desteklediği Çocuk Hakları Komiteleri temsilcisi çocuklarla bir araya geldi. Buluşmada Veneman'in yanı sıra Algida Pazarlama Direktörü Şükrü Dinçer, Çocuk Hakları Komiteleri İlk Koordinatörü ve Carte d'Or Ürün Müdürü Yardımcısı Orçun Doğan, Unicef Türkiye Temsilcisi Edmond McLoughney, Yardımcısı Lila Peters ve Çocuk Hakları Komitesi temsilcileri yer aldı.

Buluşmada eğitim, şiddet ve okul konseyleri konuları üzerine görüş alış verişinde bulunuldu. UNICEF Genel Direktörü Veneman ayrıca iki yıldır devam eden Algida - UNICEF işbirliğini değerlendirdi. Algida'nın Çocuk Hakları Komiteleri'yle yürüttüğü çalışmaları örnek olarak nitelendiren Veneman, desteğinden ötürü Algida'ya teşekkür etti.

UNICEF Genel Direktörü'nün doğum gününe denk gelen buluşmada UNICEF çocukları yaptıkları sürprizle Veneman'ı sevindirdi. Buluşma sonunda Veneman, McLoughney, Peters, Dinçer, Doğan ve Unicef çocukları pasta kestiler.

Algida'dan UNICEF'e destek devam ediyor
Algida bu yıl ikinci kez, Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu(SHÇEK)- UNICEF işbirliği ile yürütülen Çocuk Hakları Tanıtım Kampanyası'na destek veriyor. Kampanya kapsamında Algida’nın desteğiyle gerçekleştirilen Okullar Arası Uluslararası Resim Yarışması sonucunda Türkiye’den iki kazanan çıkmış ve kazananların eserleri dünyanın önde gelen modern sanat müzelerinden Londra'daki Tate Modern’de sergilenmişti.

Algida’nın UNICEF işbirliğiyle yürüttüğü bir diğer proje ise bu yıl sekizincisi düzenlenen Çocuk Konseyleri ve Forumu çerçevesinde işlediği küresel ısınma konusu. Çocuk Konseyleri'nde düzenlenen bölgesel toplantılarla Algida, çocukları küresel ısınma konusunda bilinçlendirdi, toplantılar sonucu Küresel Isınmaya Karşı Deklarasyon hazırlandı. Çocuklar, hazırladıkları deklarasyonu 4 Haziran 2007 (Pazartesi) günü Fener Balat İskelesi'nde düzenlenen bir toplantıyla kamuoyuna sundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları