18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UNICEF Çocuklarından Çevre Deklarasyonu
05 Haziran 2007 Salı 09:21

UNICEF Çocuklarından Çevre Deklarasyonu

Algida’nın desteklediği Çocuk Hakları Komiteleri Bölge Toplantılarında, Dünya Çevre Günü’nde küresel ısınmaya karşı 40 maddeden oluşan bir deklarasyon yayınladı.

Algida’nın desteğiyle Mart ayının ilk haftasından bu yana Bursa, Antalya, Trabzon ve Van’da yapılan ve Ankara’da devam edecek Çocuk Hakları Komiteleri Bölge Toplantıları bu yıl da çalışmalarında devam ediyor. UNICEF’in Çocuk Hakları Tanıtım Kampanyası kapsamında UNICEF Çocuk Konseyleri’ne verilen bilgiler ışığında çocuklar Küresel Isınmaya Karşı Deklarasyon hazırladı. Deklarasyon, Çocuk Hakları Komiteleri temsilcileri tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü öncesinde, Fener-Balat’taki, Fener İskelesi’nde yapılan bir basın toplantısıyla kamuoyuna açıklandı. 40 maddeden oluşan Küresel Isınmayı Önleme Deklarasyonu'nda enerji ve su tasarrufundan, kozmetik kullanımına kadar küresel ısınmayı tetikleyen pek çok etken ve çözüm önerileri yer alıyor.

5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri çerçevesinde yapılan basın toplantısına Çocuk Hakları Komiteleri Eş Başkanları, Çocuk Hakları Komiteleri temsilcileri, UNICEF Türkiye Temsilcisi Edmond McLoughney, Algida Pazarlama Direktörü Şükrü Dinçer ve Algida yöneticileri katıldı. UNICEF Türkiye Temsilcisi McLoughney ve Algida Pazarlama Direktörü Şükrü Dinçer’in konuşmasının ardından Çocuk Hakları Komiteleri temsilcileri “Küresel Isınmaya Karşı Deklarasyon”u okudular. UNICEF Türkiye Temsilcisi McLoughney, çocuklara teşekkür etti ve Algida-UNICEF işbirliğinden duyduğu memnuniyeti belirterek “İki yıldır devam eden bu işbirliği hem çocuklara hem UNICEF çalışmalarına çok değerli katkılarda bulundu ve sosyal sorumluluk anlamında çok iyi bir model oluşturdu. Önümüzdeki yıllarda da bu üretken işbirliğinin devamını diliyorum ve taraflar adına pozitif çıktılar elde edeceğimize yürekten inanıyorum” dedi.

“Çocukların deklarasyonu herkese örnek olmalı”

Algida Pazarlama Direktörü Şükrü Dinçer de çocuklara duyarlılıkları nedeniyle teşekkür ettikten sonra, “Şirketimiz adına Küresel Isınmaya Karşı Deklarasyon hazırlayan çocuklarımızı kutlamak istiyorum. Çok değerli bir çalışma yaptılar. Herkesi, onları büyük bir dikkatle dinlemeye ve çağrılarını dikkate almaya davet ediyorum.” dedi. Algida’nın çevre konusunda son derece hassas olduğunun altını çizen Dinçer, bunu aldıkları pek çok ödülle de somutlaştırdıklarını belirtti. Şükrü Dinçer, Çorlu’daki Algida Fabrikası’nın 1996 yılında kurduğu sistemle ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi’ni alarak Algida’nın çevre konusunda gösterdiği duyarlılığı ve yatırımları hatırlattı. Çorlu’daki Algida fabrikası ayrıca TC Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından verilen pek çok Çevre Beratı’na ve Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından verilen 2006 Çevre Ödülü'ne de layık görülmüştü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları