23 Eylül 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UMAKİTe Üçüncü Kez Destek
20 Ağustos 2008 Çarşamba 09:34

UMAKİT'e Üçüncü Kez Destek

Bosch, UMAKİT'in hidrojen ve güneş arabası Timsah'ı bu yıl üçüncü kez destekliyor

Bosch Otomotiv, UMAKİT"in güneş enerjisi ile çalışan aracı Timsah G ve hidrojen enerjisi ile çalışan aracı Timsah H"yi desteklemeye devam ediyor. Bu yıl 26 - 31 Ağustos tarihlerinde İzmir Pınarbaşı Pisti"nde gerçekleşecek yarışlar için Uludağ Üniversitesi proje ekibi Timsah ile ilgili son hazırlıkları yapıyor

Araçların ana sponsorluğunu üstlenen Bosch Otomotiv sağladığı maddi desteğin yanı sıra araçta kullanılan ve yurtdışından ithal edilen bazı parçaların teminini sağladı.

Günümüzde dünyanın geleceğini en fazla tehdit eden küresel ısınma sorunu ile birlikte enerji sıkıntısı ve bunlara çözüm olarak geliştirilen çevreci enerjiler gündemdeki yerini koruyor. Enerji sorunlarına çözüm yaratmak amacı ile rüzgar, güneş ve hidrojen gibi çevreci alternatif enerji kaynaklarının kullanıldığı çeşitli çalışmalar yapan kuruluşlar arasında üniversiteler de yer alıyor. Ülkemizde bilimsel araştırmaların tek adresi olan TÜBİTAK bu çalışmalara destek veriyor. Bu çalışmalardan en önemlisi olan ve güneş enerjisi ile çalışan araçların yarıştığı Formula G yarışları, her yıl TÜBİTAK desteği ile gerçekleştiriliyor. Son iki yıldır güneş enerjili araçların yanı sıra hidrojen enerjisi ile çalışan araçlar da yarışıyor.

UMAKIT, bu yıl yeni yönetmeliğe uygun olarak yenilediği Formula G ve Formula H araçları ile derece hedefliyor.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları