17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uluslararası Koçluk Haftası Kutlanıyor
09 Şubat 2012 Perşembe 18:31

Uluslararası Koçluk Haftası Kutlanıyor

Uluslararası Koçluk Haftası (ICW), her sene 1 hafta boyunca koçluk mesleğinin kutlanması için Şubat ayının ilk haftası gerçekleşiyor

1999 yılında ICF üyesi Jerri N. Udelson (MCC) tarafından bulunan Uluslararası Koçluk Haftası, senenin belli bir bölümünde koçların ve koçluk yolundaki kişilerin genel toplumu; profesyonel koç ile beraber çalışmanın değeri ve koçluk süresince elde edilen sonuçların ne kadar önemli olduğunun bilinçlendirilmesi nedeniyle kutlanmaktadır.

Adler Central Europe olarak, Uluslararası Koçluk 15-16 Şubat günlerinde Lütfi Kırdar Kongre Sarayı’nda düzenlenen İK Fuarı’nda gerçekleştireceğimiz panellerle kutlamaya devam edeceğiz. Ayrıca koçluk mesleği ile ilgilenen herkesi 4 numaralı standımızda Adler ile tanışmaya ve keyifli bir yolculuğun ilk adımını atmaya davet ediyoruz..

2008 yılından itibaren 400’den fazla mezun veren Adler Central Europe, bireylerin ve kurumların kendilerini geliştirmeleri için ileri düzey Koçluk Eğitimleri vermektedir. IK ve eğitim yöneticileri, genel yönetici ve idarecileri, profesyonel eğitimcileri ve koçları, akademisyenleri, iş adamları ve girişimciler genel olarak koçluk eğitimlerine katılan kişilerdir.

Adler Türkiye Kurucu Ortağı ve Yönetici Koçu Ersin Günöy Uluslararası Koçluk Haftası ile ilgili ‘’ Koçluk mesleği, toplumun ve bireylerin değişen ihtiyaçlarına etkin ve saygın şekilde cevap verilebilmesi için önem taşımaktadır. Kişi ve Kurumlara ihtiyaçları doğrultusunda yüksek standartlarda hizmet verilmesi, dünya genelinde kabul gören etik kurallara uyma ve meslek normlarıyla sağlanabilir. Dünya genelinde Koçluk mesleği ile ilgili bilgilendirmeler yapıldıkça, mesleğimizin saygınlığı ve önemi günden güne daha da kendini göstermektedir.’’ Diyerek Uluslararası Koçluk Haftası hakkında yapılanlar ile ilgili duyduğu heyecanı ve mutluluğu dile getirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları