27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uluslararası Eğitim Forumu Ocak Ayında Ankara’da
31 Aralık 2007 Pazartesi 15:33

Uluslararası Eğitim Forumu Ocak Ayında Ankara’da

Kasım ayında 80. yıl kutlamalarına başlayan TED, 80. Yıl Uluslararası Eğitim Forumunun hazırlıklarına devam ediyor.

Türk Eğitim Derneği (TED), Türkiye’den ve uluslararası alandan seçkin bilim ve devlet adamlarının katılımı ile gerçekleştireceği Eğitim Hakkı ve Gelecek Perspektifleri konulu 80. Yıl Uluslararası Eğitim Forumu'nu düzenliyor. Forumda eğitim hakkı; eğitimin ideolojik anlamı, küresel değişmeler ve eğitim, okulun değişen rol ve işlevleri, sürdürülebilir ekonomik kalkınma üzerinde eğitimin etkileri, giriş sınavları, erişim ve eşitlik, AB’ye giriş sürecinin bilgi ekonomisi açısından yeniden değerlendirilmesi ve eğitimde sivil toplumun rolü konuları çerçevesinde ele alınacak.

Eğitim hakkının bir yaşam hakkı ve gelecek hakkı olduğunu ifade eden Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, eğitimdeki fırsat eşitsizliğinin ortadan kaldırılması ve sorunların üstesinden gelinmesi için yapılması gereken çalışmalara bir sivil toplum örgütü olarak dikkat çekmenin görevleri arasında olduğunu belirtiyor.

28-30 Ocak 2008 tarihleri arasında TED Ankara Koleji İncek Kampüsü’nde düzenlenecek olan 80. Yıl Uluslararası Eğitim Forumu'nda, eğitim hakkının sağlanmasında küresel gelişme ve değişmeleri de dikkate alan ve Türkiye’de eğitim hakkının geliştirilmesini sağlayacak bir ulusal programa temel oluşturacak bir bakış açısı oluşturulması ve belgelenmesi hedefleniyor. Forum ile ilgili daha detaylı bilgi www.80yilegitimforumu.com adresinden alınabilir.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları