16 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ulusal Girişimcilik Kongresi’ni 28 İlden 2 Bin 500 Kişi İzledi
07 Haziran 2007 Perşembe 18:24

Ulusal Girişimcilik Kongresi’ni 28 İlden 2 Bin 500 Kişi İzledi

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından 31 Mayıs – 01 Haziran 2007 tarihlerinde inavasyon ama temasıyla gerçekleştirilen 5. Ulusal Girişimcilik Kongresi’nde 9 farklı oturumda 26 konuşmacı yer aldı.

“Ortak Fayda Kuruluşu” yaklaşımıyla faaliyetlerini sürdüren ve 28 bini aşkın üyesi ile Türkiye’nin en büyük ticaret ve sanayi odalarından biri olan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından bu yıl beşincisi gerçekleştirilen Ulusal Girişimcilik Kongresi, ülke genelinde büyük ilgi gördü.

31 Mayıs - 1 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen ve İnovasyon ana temasıyla toplanan 5. Ulusal Girişimcilik Kongresini iki günde toplam 2 bin 500 kişi izledi.

5. Ulusal Girişimcilik Kongresi Onur Ödülü’nün Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu’ya verildiği bu yılki etkinlik, Prof. Dr. Deniz Gökçe’nin yöneticiliğinde gerçekleştirildi. Kongreye, 9 oturumda 26 konuşmacı katılarak, inovasyon konusunda bilgi paylaşımında bulundu, başarı öykülerini dinleyicilerle paylaştı.

Mail grupları aracılığıyla 1 milyon 350 kişiye duyurusu yapılan kongreye, Bursa’nın yanı sıra ülke genelinden 28 farklı ilden katılım gerçekleşti. Ulusal olma özelliğini pekiştiren Kongre, Adana, Adıyaman, Afyon, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Denizli, Düzce, Edirne, Eskişehir, Hatay, İstanbul, İzmir, Kars, Kocaeli, Konya, Malatya, Muğla, Sakarya, Samsun, Urfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Yalova, Zonguldak illerinden katılan izleyiciler tarafından da takip edildi.

Gerçekleştirdiği projelerle ilklere de imza atan BTSO’nun Ulusal Girişimcilik Kongresi ülke genelindeki diğer Odalara da örnek oldu. Bu yılki Kongre, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Eurochambers kapsamında akredite olan Odalara duyurularak kongreyi izlemeleri sağlandı. Bu kapsamda 5. Ulusal Girişimcilik Kongresine Adana Ticaret Odası, Konya Ticaret Odası, Afyon Ticaret ve Sanayi Odası, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası, Ankara Sanayi Odası, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası, Balıkesir Ticaret Odası, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası, Bodrum Ticaret Odası, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ile İznik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ve yetkilileri de katıldı.

Firmaların kurumsal tanıtımlarına yönelik faaliyetlerde de bulundukları ve bu amaçla 32 ayrı standın açıldığı kongredeki Bursa Ticaret ve Sanayi Odası standında katılımcılara, BTSO tarafından bastırılan “İnovasyon Hayat Kurtarır”, “İnovasyon Nedir? Şirketlere Ne Getirir?” ve “Türkiye’de Ar-Ge” isimli kitaplar da üzretsiz olarak dağıtıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları