25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ufuk Tarhan Yarınlara Adımlar Zirvesinde
01 Ekim 2007 Pazartesi 14:59

Ufuk Tarhan Yarınlara Adımlar Zirvesi'nde

Gelecek planlanabilir mi? diye merak edenler, 23 Ekim’de Hilton Convention Center’da M-GEN Gelecek Planlama Merkezi Kurucusu Ufuk Tarhan’ı dinleyerek sorularına yanıt alabilecekler.

M-GEN Gelecek Planlama Merkezi Kurucusu Fütürist Ufuk Tarhan, Masters Training International tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen Yarınlara Adımlar zirvesine konuşmacı ve oturum sponsoru olarak katılıyor. 23 Ekim’de Hilton Convention Center’da düzenlenecek zirvenin katılımcı profili, insan kaynakları müdür ve direktörleri, üst düzey yöneticiler, eğitim geliştirme uzmanları ve kendini geliştirmek isteyen bireylerden oluşuyor. Zirvede, neşeli ve coşkulu bir kurguyla, geleceğe dair soru işaretlerine ışık tutacak ipuçlarının verilmesi amaçlanıyor.

Zirvede çok değerli konuşmacılar olduğunu belirten Ufuk Tarhan, “İnsanların en büyük arzularından biri de gelecekte neler olacağını bilmektir,” diyor. Bu arayışın yorucu ve maliyetleri yüksek bir çaba olduğunu belirten Tarhan, geleceği öğrenmeye çalışmak yerine onu yaratmanın daha rasyonel bir yaklaşım olduğunu vurguluyor.

2006 yılından bu yana çalışmalarını M-GEN Gelecek Planlama Merkezi’nde somutlaştıran Tarhan, tıpkı kurumsal stratejik planlama gibi, kişisel yaşam planlamasının da öğrenilebileceğini ve yapılabileceğini savunan çalışmalarıyla dikkat çekiyor.

Tarhan, yakın zamanlara kadar strateji ve planlama gibi kavramların daha çok askeri ve teknik alanlarda, iş dünyasında, kurumlar ve organizasyonlar için geçerliliği olduğunu söyleyerek, bunların artık kişisel düzeyde de kullanılması gerektiğini, hatta kaçınılmaz olduğunu belirtiyor. Genellikle planlı programlı yaşayan insanların daha başarılı oldukları ve bunun özel bir “yetenek”, kişisel bir “özellik’’ olduğu yönünde yaygın bir inanış bulunduğunu ifade eden Tarhan, konuya farklı bir bakış açısı getirerek, kişisel geleceği planlamanın, geliştirilebilir bir yetkinlik olduğunu savunuyor. Bireylerin, geliştirecekleri yeni yaklaşım ve alışkanlıklarla, istedikleri yaşamı planlayabileceklerini vurguluyor.

Açılışı Metin Uca’nın özel sunumuyla gerçekleşecek olan zirvede yer alan diğer konuşmacılar, Psikolog Alanur Özalp, sanat hayatına sayısız başarı sığdırmış Ayla Algan, dans ve koreografi konusunda ilk’lere imza atan Tuncay Vural, profesyonel iş hayatı tecrübesine sahip, bilgisini eğitimlerle katılımcılara aktaran Işıl Dayıoğlu Aslan ve Yasemin Sungur, E&E Grup Kurucu Ortağı Kıvanç Ersöz, Unilever Türkiye İnsan Kaynaklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Cem Tarık Yüksel ve Digiturk Genel Müdürü Ertan Özerdem olarak sıralanıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları