28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ufuk İşman Greenactivede
20 Ağustos 2007 Pazartesi 13:31

Ufuk İşman Greenactive'de

Greenactive PR kadrosuna, medyanın sevilen isimlerin Ufuk İşman Medya Direktörü olarak katıldı.

Greenactive PR kadrosu güçlendiriyor. Medyanın sevilen isimlerin birisi daha Greenactive ailesine katıldı. Uzun yıllar CNNTürk başta olmak üzere çeşitli medya kuruluşlarında görev yapan Ufuk İşman Greenactive PR'da Medya Direktörü olarak göreve başladı.

Konu ile ilgili olarak Greenactive PR Başkan Yardımcısı Tanyel Yılmaz "Mükemmeliyeti arayan projeleri, pek çok uluslar arası ödülle taçlandırılan Greenactive, yaratıcı, zeki, çalışkan ve insan ilişkileri güçlü bir meslektaşımız olan Ufuk İşman ile işbirliği sayesinde Medya İlişkilerinde daha etkili çalışmalara imza atacak." dedi.


Ufuk İşman Kimdir

Ufuk İşman, 1971 yılında Ankara'da doğdu. Lise öğrenimi esnasında Blues Brothers filmi nedeniyle müziğe merak sardı; Çatı ismi altında kurdukları müzik grubunda 3 yıl boyunca davul çaldı.

Lisenin ardından aslında hayalinin müzik değil, sinema ve görsel sanatlar olduğuna karar verdi. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünü kazanması onun hayatında önemli bir dönüm noktası oldu...

Okulun ikinci sınıfından itibaren Ulusal Radyo Televizyon (URT) çatısı altında Show Tv’de yayınlanan 32. Gün ve Başlama Vuruşu isimli programlarında, yönetmen Musa Çözen’in asistanlığını yapmaya başladı. Hem okula devam etti hem çalıştı...
Reklam filmi yapımcılığı konusundaki fikirleri onu Grafika LINTAS’da ajans prodüktörü pozisyonuna taşıdı.

Orada çalıştığı üç yıl boyunca özellikle LEVER ve Uni-LEVER gurubunun ürünleriyle ilgilendi. Konusunda ya da kurgusunda deterjan ve margarin olan çeşit çeşit rüyalar gecelerini süsledi. Pantone OMO Mavisi diye bir renk olduğunu o zaman öğrendi.

1 Kasım 1998’de o zamanlar adı TV 24 olan ve açılmak için gün sayan Türkiye’nin ilk haber kanalında prodüktör olarak göreve başladı. Doğan Holding’in büyük yatırım ortaklığı; daha sonra adı CNN Türk olarak değişecek kanalda tam sekiz yıl yapımcı, yönetmen, metin yazarı ve seslendirme sanatçısı olarak çalıştı.

Gezgin adında 300’den fazla gezi programı hazırladı. Türkiye’yi adım adım gezdi. Diliyle ve görsel anlatımıyla fark yaratan daha önce hiç kimsenin dikkat etmediği detaylara odaklanan programı pek beğenildi.

Yılın otomobilini seçen Türkiye’nin tek jüri üyesi Ufuk Sandık’la beraber 6. Vites otomobil programını yaptı. 1000 bölümden fazla devam eden program, Türkiye’de otomobil programcılığı konusunda bir ilk oldu.

Yurt içinden ve yurt dışından pek çok ödüle sahip program, Autoshow ve Otohaber dergilerinin okurları arasında yaptığı ankete göre Türkiye’nin en başarılı otomobil dünyası programı seçildi.

Ufuk İşman, CNN Türk’te çalıştığı sekiz yıl boyunca sponsorlu belgesel çalışmalarına imza attı.

Bir Kırkpınar Hikayesi
Tahta Atın Kardeşleri
Nemrut’un Gölgesinde
Made in Japan
Gökteki Yıldızlar

Tüm yaşamını yağlı güreş müsabakalarından kazanan Nihat isimli bir pehlivan’ın gözünden geleneksel Kırkpınar Yağlı Güreşleri ve Yağlı güreşlerin değişen yüzü, ekonomik boyutunun anlatıldığı Bir Kırkpınar Hikayesi Selanik Uluslar arası Belgesel Film Festivaline davet edildi..

Honda’nın sponsor olduğu ve İki bölüm halinde ekrana gelen Made in Japan’da , İkinci Dünya Savaşı sonrası Japonya’da yaşanan kalkınma hamlesi, otomotiv sektörü gözünden anlatıldı. Ömür boyu istihdam kavramının kaşifleri Japon işçileri bekleyen gelecek. Gelenekler, din ve modern hayatın acımasızlığı arasında sıkışan genç mühendislerin hayalleri Japonya Konsolosluğu tarafından teşekküre layık görüldü.

Çanakkale’nin İntepe Kasabası ile Roma’nın Nemi Kasabası arasındaki ilginç kardeşlik öyküsü. Troya Savaşına ve Mitolojik Kahraman Aeneas’a dayandırılan kardeşlik bağı ve bugünün kardeş ilişkilerini ele alan ve Nissan’ın sponsorluğunda hayata geçirilen Tahta Atın Kardeşleri Roma Nemi belediyesi başkanı Alessandro Biacci tarafından en iyi belgesel; Paflagonia Projesi'nin yaratıcısı Ugo Silvello tarafından da en yararlı yapım seçilmiştir.

Ufuk İşman CNN Türk’ten ayrıldıktan sonra, önce NTV’de daha sonra TV8’de yayınlanmaya başlayan Türkiye’nin İlk ve Tek Motosiklet kültürü programı MOTOKEYF’i hayata geçirdi.

Ufuk İşman’ın medeni halini değiştirdikten sonraki kariyer haritası da önemli bir değişim geçirdi. Türkiye’nin en çok uluslar arası ödüllü projesine imza atan Halkla İlişkiler şirketi Greenactive PR, İşman’ın yeni işyeri oldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları