16 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ücretsiz Antivirüs Çözümleri Huzur Vermiyor
14 Ağustos 2012 Salı 00:57

Ücretsiz Antivirüs Çözümleri Huzur Vermiyor

Artan siber saldırılar ve tehditlere rağmen yapılan araştırmalar kullanıcıların hala yüzde 60’lık kısmının ücretsiz antivirüs çözümlerini tercih ettiğini ortaya koyuyor.

Günümüzde bilgisayar kullanıcıları siber tehditlerin artık farkında. Buna rağmen kullanıcıların yaklaşık %60’lık kısmı hala anti-virüs korumasında tasarruf edip, ücretsiz koruma çözümlerini kullanmayı tercih ediyor.

Bu gerçeği gözler önüne seren araştırma şirketi Harris Interactive’in bu yıl yaptığı bir araştırma. ABD, Rusya ve Avrupa’ da gerçekleştirilen bu araştırma sonucuna göre kullanıcıların yarısından fazlası, kişisel ve finansal verilerini tehdit altında bırakmayı göze alarak, tercihlerini ücretsiz koruma çözümlerinden yana kullanıyor. Araştırmaya göre ücretsiz çözümlere en yatkın ülke Fransa; Fransız kullanıcıların %69’u anti-virüs çözümlerine para harcamaktan kaçınıyor.

ÜCRETSİZ ÜRÜNLER, PROFESYONELLERİN ÇOK GERİSİNDE
Bu durum bir çeşit paradoksu da ortaya çıkarıyor. Nasıl mı? Aynı araştırma, çevrimiçi tehditler konusundaki kullanıcı bilincinin ciddi düzeyde olduğunu ve kullanıcıların birçoğunun halihazırda zararlı yazılımlar ya da diğer siber saldırılarla karşı karşıya kaldıklarını gösteriyor. Buna rağmen, kullanıcıların çoğu, Kaspersky Internet Security gibi özel mühendislik ürünü yerine, ücretli yazılımların yeterlik ve fonksiyonelliğinin çok gerisinde kalan basit ve ücretsiz çözümlere güveniyor.

Oysa tehditlerin bu denli arttığı günümüzde uzmanlar kullanıcılara tümleşik güvenlik çözümlerini öneriyor.  Örneğin, Kaspersky PURE, tüm tehditlere karşı koruma sağlarken, veri yedekleme, güvenli şifre koruma ve yerel ağ üzerinden ebeveynlerin, çocuklarının bilgisayar kullanımını da kontrol etmesini sağlıyor. Bunun yanında, Kaspersky Internet Security ve Kaspersky PURE, günlük bir bardak kahveden daha yüksek bir fiyata sahip değil. Sadece bu kadar düşük ücretlerle kişisel verilerinizle ilgili olarak içinizin tümüyle huzurlu olması sağlanabiliyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları