18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UBCCE 1. İş Forumu Bakü’de Düzenleniyor
30 Eylül 2007 Pazar 10:29

UBCCE 1. İş Forumu Bakü’de Düzenleniyor

UBCCE, Bölgesel Yabancı Yatırımlar temalı ilk İş Forumu 2 Ekim 2007 tarihinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenecek.

TÜSİAD’ın öncülüğünde geçtiğimiz yıl temelleri atılan Karadeniz ve Hazar Denizi Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonları Uluslararası Birliği'nin (UBCCE) Bölgesel Yabancı Yatırımlar temalı ilk İş Forumu 2 Ekim 2007 tarihinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenecek.

Azerbaycan Türkiye İşadamları Birliği’nin (ATİB) evsahipliğinde düzenlenen Birinci İş Forumu Toplantısı’nın açılış konuşmaları TÜSİAD ve UBCCE Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ ile ATİB Başkanı ve UBCCE Başkan Yardımcısı Ahmet Erentok tarafından gerçekleştirilecek. Forum’da, Türkiye’nin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in video mesajının yayınlanmasının ardından Azerbaycan Ekonomik Kalkınma Bakanı Heydar Babayev bir konuşma yapacak.

Bölge ülkelerinden gelen üst düzey resmi yetkililer ve özel sektör temsilcilerinin Karadeniz ve Hazar Bölgesinde Yabancı Yatırımlar konusunda karşılaşılan fırsatlar ve zorluklar konusunda görüş alışverişinde bulunacakları foruma, Azerbaycan Sanayi ve Enerji Bakanı Natig Aliyev de konuşmacı olarak katılacak.

Forum çerçevesinde, ayrıca Akdeniz İş Dünyası Konfederasyonları Birliği (UMCE) ve UBCCE arasında bir İşbirliği Mutabakat Zaptı imzalanacak ve Avusturya Sanayicileri Federasyonu’nun (IV) UBCCE’ye katılım töreni düzenlenecek.

Karadeniz ve Hazar Bölgesi’nin tek bağımsız ve gönüllü iş dünyası birliği olan UBCCE, Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Gürcistan, Iran, Kazakistan, Makedonya, Romanya, Sırbistan, Türkiye ve Yunanistan’dan iş dünyası örgütlerini aynı çatı altında toplayarak, bölgedeki iş dünyasının sesi olmayı ve Karadeniz ve Hazar havzasındaki sosyo-ekonomik kalkınmayı desteklemeyi amaçlamaktadır.

TÜSİAD, Türkiye’nin rekabet gücünün arttırılarak, uluslararası ekonomik sistemde belirgin ve kalıcı bir yer edinmesi gereğine olan inancı ile UBCCE adı altında bölgesel bir girişim oluşturma konusundaki çalışmalarına, 25 Haziran 2006’da bölge ülkelerinin işdünyası kuruluşlarının genel sekreterlerinin katılımı ile bir toplantı düzenleyerek başlamıştı. TÜSİAD’ın Avrupa İş Dünyası Konfederasyonu BUSINESSEUROPE ve Akdeniz İş Dünyası Konfederasyonları Birliği (UMCE) tecrübelerinden edinmiş olduğu kurumsal birikim doğrultusunda, UBCCE’nin Kurucu Genel Kurul’u 27 Kasım 2006 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilmiş ve toplantıda Birlik’in kuruluşuna imza atılmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları