29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TÜYİDde Akpınar Dönemi
11 Nisan 2011 Pazartesi 16:35

TÜYİD'de Akpınar Dönemi

Yatırımcı İlişkileri Derneği'nin (TÜYİD) yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Funda Güngör Akpınar getirildi.

Türkiye"de yatırımcı ilişkileri uygulamalarının uluslararası standartlara kavuşmasını sağlamak amacıyla kurulan Yatırımcı İlişkileri Derneği (TÜYİD), yeni yönetim kurulu ile çalışmalarına devam ediyor. Derneğin kurucu üyelerinden Koç Holding Yatırımcı İlişkileri Koordinatörü Funda Güngör Akpınar, TÜYİD"in yeni döneminde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütecek.

On yılı aşkın süredir hisse senedi piyasaları konusunda farklı sorumlulukları üstlenen Akpınar, 2005 yılından bu yana Koç Holding Yatırımcı İlişkileri Koordinatörü olarak Koç Topluluğu yatırımcı ilişkileri faaliyetlerinin koordinasyonunu sağlıyor. Türkiye"de ilk En iyi Yatırımcı İlişkileri Yöneticisi ödülünü kazanan Akpınar ayrıca, Thomson Extel tarafından emsal grup içerisinde Avrupa"da ilk 10"a giren ilk Türk yatırımcı ilişkileri yöneticisi ödülünün de sahibi. Yatırımcı ilişkileri konusunda uzmanlaşmış en tecrübeli yöneticilerden olan Akpınar"ın, Sermaye Piyasasına Açılan Pencere: A"dan Z"ye Halka Açılma ve Yatırımcı İlişkileri adlı bir kitabı bulunuyor.

Yeni yapılanmayla yoluna güçlenerek devam eden TÜYİD, yeni dönem yönetim kurulunu açıkladı. Funda Güngör Akpınar"ın başkanlık yaptığı yeni dönemde TÜYİD yönetim kurulunda; Abdullah Orhun Kaya Başkan Vekili, Özge Bulut Maraşlı Sayman Üye, Murat Eryürekli ise Sekreter Üye olarak görevlerini yürütecekler. Yönetim Kurulu Üyesi diğer isimler arasında ise; İ. Tamer Haşimoğlu, M. Hurşit Zorlu, Ali Saydam, Ahmet R. Ünüvar, Nihat Narin, Murat Tanrıöver ve Cem Karakaş yer alacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları