17 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TÜSİADtan Yeni Sempozyum
17 Ocak 2008 Perşembe 13:54

TÜSİAD'tan Yeni Sempozyum

TÜSİAD, şebeke sektörlerinin liberalizasyonu sürecini masaya yatırıyor

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), 18 Ocak 2008 Cuma günü, Ceylan Intercontinental Oteli’nde Türkiye’de Şebeke Sektörlerde Genel Rekabet Sorunları başlıklı bir sempozyum düzenleyecek. Sempozyumun açılış konuşmaları TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkan Yardımcısı Erkut Yücaoğlu, Rekabet Kurumu Başkanı Prof. Dr. Nurettin Kaldırımcı ve T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu İkinci Başkanı Yusuf Tülek tarafından gerçekleştirilecek.

Üç oturumdan oluşacak sempozyumda, Türkiye’de şebeke sektörlerinin liberalizasyonu sürecinde karşılaşılan rekabet sorunlarına çözüm önerileri ele alınacak. “Dünya’da, AB’de ve Türkiye’de Şebeke Sektörler: Genel Perspektif” başlıklı ilk oturumun başkanlığını TÜSİAD Rekabet Çalışma Grubu Başkanı Dr. Kemal Erol yapacak. Bu oturumda, UNCTAD Rekabet ve Tüketici Hakları Politikaları Eski Bölüm Başkanı Philippe Brusick; Temyiz Mahkemesi Üyesi, ESSEC Business School Ekonomi Profesörü ve Fransa Rekabet Konseyi Eski Başkan Yardımcısı Prof. Frederic Jenny; Avrupa Komisyonu Enerji-Ulaştırma Direktörlüğü, İç Ticaret ve Rekabet Birimi Yönetici Yardımcısı Jacques Zachmann ve RD Rekabet Danışmanlık Şirketi Yöneticisi Prof. Dr. Yılmaz Aslan birer konuşma gerçekleştirecek.

Enerji ve Telekomünikasyon başlıklı oturumlarda ise; bu sektörlerin faaliyetlerinin düzenlenmesinden sorumlu kurum ve özel sektör temsilcileri, bürokratlar ile akademisyenler konu hakkında görüşlerinin aktaracaklar.

Tarih: 18 Ocak 2008, Cuma
Yer: Ceylan InterContinental Oteli, Bosphorus Salonu
Saat: 09:00 – 17:00

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları