27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TÜSİADtan Pekin Bürosu
27 Temmuz 2007 Cuma 11:22

TÜSİAD'tan Pekin Bürosu

TÜSİAD, Brüksel, Washington D.C. Temsilcilikleri ile Berlin ve Paris Bürolarının ardından, 27 Kasım 2007 tarihinde, Pekin Bürosu’nun açılışını gerçekleştirecek.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Brüksel, Washington D.C. Temsilcilikleri ile Berlin ve Paris Bürolarının ardından, 27 Kasım 2007 tarihinde, Türk özel sektörünün Çin merkezli Asya-Pasifik temsil yapısı geliştirmesine katkıda bulunacak olan TÜSİAD Pekin Bürosu’nun açılışını gerçekleştirecek.

Pekin Bürosu Sorumlusu olarak atanan Iraz Turhan’ın, 1 Eylül 2007 tarihinde göreve başlamasının ardından açılacak olan Büro, Çin’deki en önemli Avrupa özel sektör kuruluşu olan Avrupa Birliği Ticaret Odası (EU Chamber of Commerce in China-EUCCC-www.euccc.com.cn) ile yapılan anlaşma çerçevesinde kuruldu. TÜSİAD’ın EUCCC üyesi olmasına ve Büro’nun EUCCC kompleksinde faaliyet göstermesine karar verilen anlaşma kapsamında, Pekin Bürosu’nun, bu kuruluşun altyapısı, lojistik ve iletişim personeli, çalışma grupları ile etkinliklerinden yararlanmasına, TÜSİAD ve üye şirketlerin uzmanlarının Pekin’de bu çalışmalara katılmalarına olanak sağlandı.

TÜSİAD Pekin Bürosu ile Çin ve Asya-Pasifik bölgesindeki gelişmeleri takip etmek, bu yönde EUCCC etkinliklerini öncelikli araç olarak kullanmak, TÜSİAD International aracılığı ile TÜSİAD üyelerinin Çin’de ihracat, yatırım ve ortaklık ilişkilerine yardımcı olmak ve Çinli muhataplara yönelik olarak Türk ekonomisi hakkında bilgilendirici ve güven yaratıcı bir rol oynamak amaçlanmaktadır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları