20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TÜSİADtan Hanehalkı Analizi
20 Mart 2008 Perşembe 15:04

TÜSİAD'tan Hanehalkı Analizi

TÜSİAD, Türkiye'de hanehalkını analiz eden raporunu kamuoyuna sunuyor.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Türkiye ekonomisinin büyümesine yeni bir ivme kazandırarak güçlü ve sürdürülebilir büyümeyi olanaklı kılacak ekonomik yapının gereklerini ortaya koymak amacıyla, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ortaklığında, Küresel Ekonomiye Entegrasyon Sürecinde Büyüme başlıklı bir proje başlatmıştır. Bu proje kapsamında hazırlanan altı ciltlik ekonomi raporları dizisinin ikincisi olan Türkiye"de Hanehalkı: İşgücü, gelir, harcama ve yoksulluk açısından analizi başlıklı çalışma, 21 Mart 2008 Cuma günü Ankara"da düzenlenecek bir seminer ile kamuoyuna duyurulacak.

Seminerin açılış konuşmaları TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Şirket İşleri Komisyonu Başkanı Ali Kibar ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Araştırma ve Para Politikası Birimi Başkanı H. Cahit Özcet tarafından yapılacak. İki oturumdan oluşacak seminerin ilk bölümünde, TCMB Danışmanları Zafer Yükseler ve Ercan Türkan hazırladıkları rapor ile ilgili birer sunum gerçekleştirecek.

İkinci oturumda düzenlenecek panelde ise, akademisyenler ve uzmanlar, Türkiye"de hanehalkını; işgücü, gelir, harcama ve yoksulluk bakımından değerlendirecek. TÜSİAD-Koç Üniversitesi Ekonomik Araştırma Forumu Direktörü Kamil Yılmaz"ın başkanlığında gerçekleşecek panelde, Bahçeşehir Öğretim Üyesi Seyfettin Gürsel, ODTÜ Öğretim Üyesi Oğuz Işık, Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Caroline Van Rijckeghem ile Devlet Planlama Teşkilatı, Bilgi Toplumu Dairesi Başkanlığı, Planlama Uzmanı Ercan Dansuk birer konuşma yapacak.

Küresel Ekonomiye Entegrasyon Sürecinde Büyüme başlıklı bir proje kapsamında hazırlanan ekonomi raporlarından ilki Türkiye'nin Üretim ve Dış Ticaret Yapısında Dönüşüm: Küresel Makroekonomik Yönelimler ve Yansımalar başlığını taşımaktadır. Rapora TÜSİAD"ın Internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Tarih: 21 Mart 2008, Cuma
Yer: Sheraton, Ankara
Saat: 09:00 - 13:00

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları