23 Ocak 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TÜSİADtan, Paris’te Bölgesel Kalkınma Semineri
15 Aralık 2007 Cumartesi 11:14

TÜSİAD'tan, Paris’te Bölgesel Kalkınma Semineri

TÜSİAD, CEPII ile birlikte Paris’te Türkiye Avrupa’da: Makroekonomik Gelişmeler ve Bölgesel Kalkınma Perspektifleri başlıklı seminer düzenliyor.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Uluslararası Geleceğe Yönelik Araştırmalar ve Bilgi Merkezi (CEPII – Centre d’études Prospectives et d’Informations Internationales) 17 Aralık 2007 tarihinde, Fransa’nın başkenti Paris’te bir seminer düzenleyecek. Türkiye Avrupa’da: Makroekonomik Gelişmeler ve Bölgesel Kalkınma Perspektifleri başlıklı seminerin açılış konuşmalarını, TÜSİAD Dış İşleri Komisyon Üyesi Cem Duna, MEDEF Uluslararası İlişkiler Direktörü Catherine Minard ve CEPII Yönetim Kurulu Başkanı Christian Stoffaës yapacak.

İki oturumdan oluşacak seminerin ilk oturumu, Yeni Makroekonomik Gelişmeler ve Sektörel Görünüm başlığını taşıyor. Başkanlığını TÜSİAD Dış İşleri Komisyon Üyesi Cem Duna’nın gerçekleştireceği bu oturumda, T.C. Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Erdem Basçı, CEPII Ekonomisti Deniz Ünal-Kesenci, Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Alparslan Korkmaz ile Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) Ekonomisti Jean-Raphaël Chaponnière birer konuşma gerçekleştirecek.

Başkanlığını CEPII Başkan Yardımcısı Michel Fouquin’in yapacağı Bölgesel Kalkınma ve Perspektifler” başlıklı ikinci oturumda ise, Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Alpay Filiztekin, OECD Ekonomik İşler Bölümü Avusturya-Türkiye Bürosu Şefi Rauf Gönenç, TÜRKONFED Başkanı Celal Beysel ve Paris – IX Dauphine Üniversitesi Euriscoi Ögretim Üyesi Jean-François Jacques konuşmacı olarak yer alacak.


Tarih: 17 Aralık 2007, Pazartesi
Yer: La Masion de la Mutualité
24, rue Saint Victor – 75005 Paris
Saat: 09:00 – 13:00

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları