17 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TÜSİAD Pekin Bürosu Açılıyor
24 Kasım 2007 Cumartesi 11:09

TÜSİAD Pekin Bürosu Açılıyor

TÜSİAD Pekin Bürosu 26 Kasım 2007 tarihinde açılıyor

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), 26 Kasım 2007 tarihinde, Türk özel sektörünün Çin merkezli Asya-Pasifik temsil yapısı geliştirmesine katkıda bulunacak olan TÜSİAD Pekin Bürosu’nun açılışını gerçekleştirecek.

Devlet Bakanı Mehmet Şimşek’in katılımıyla Pekin’de düzenlenecek açılış töreninde, Tüm Çin Sanayi ve Ticaret Federasyonu (All China Federation of Industry and Commerce-ACFIC) ile bir işbirliği protokolü imzalanacak. Törende, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, ACFIC Başkan Yardımcısı Xie Jing Rong, Çin Avrupa Birliği Ticaret Odası (EU Chamber of Commerce in China-EUCCC) Başkanı Joerg Wuttke ile Businesseurope Genel Sekreteri Philippe de Buck birer konuşma gerçekleştirecek.

TÜSİAD heyeti, 27 Kasım 2007 tarihinde Çin Uluslararası Ticareti Destekleme Konseyi (China Council for the Promotion of International Trade-CCPIT) tarafından düzenlenecek seminere katılacak. Heyet Pekin temasları kapsamında ayrıca, Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu (China Council for Promotion of International Trade-NDRC), Uluslararası Finans Kurumu (International Finance Corporation-IFC) ve Dünya Bankası yetkilileri ile bir araya gelecek.

Pekin temaslarının ardından, TÜSİAD International heyeti 29 - 30 Kasım 2007 tarihlerinde Şanghay’da sanayi bölgelerini ziyaret edecek. TÜSİAD International Başkanı Aldo Kaslowski başkanlığındaki heyet, Şanghay’da Zhejiang ve Jiangsu bölgelerinde görüşmeler gerçekleştirecek.

Pekin Bürosu Sorumlusu olarak atanan Iraz Turhan’ın, 1 Eylül 2007 tarihinde göreve başlamasının ardından açılacak olan Büro, Çin’deki en önemli Avrupa özel sektör kuruluşu olan EUCCC ile yapılan anlaşma çerçevesinde kuruldu. TÜSİAD’ın EUCCC üyesi olmasına ve Büro’nun EUCCC kompleksinde faaliyet göstermesine karar verilen anlaşma kapsamında, Pekin Bürosu’nun, bu kuruluşun altyapısı, lojistik ve iletişim personeli, çalışma grupları ile etkinliklerinden yararlanmasına, TÜSİAD ve üye şirketlerin uzmanlarının Pekin’de bu çalışmalara katılmalarına olanak sağlandı.

TÜSİAD Pekin Bürosu, Çin ve Asya-Pasifik bölgesindeki gelişmeleri takip etme, bu yönde EUCCC etkinliklerinden yararlanma, TÜSİAD International aracılığı ile TÜSİAD üyelerinin Çin’de ihracat, yatırım ve ortaklık ilişkilerine yardımcı olma ve Çinli muhataplara yönelik olarak Türk ekonomisi hakkında bilgilendirici bir ortam yaratma amaçlı faaliyetler düzenleyecektir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları