20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TÜSİAD Heyeti ABDde
20 Mart 2007 Salı 12:43

TÜSİAD Heyeti ABD'de

TÜSİAD, 20 – 21 Mart 2007 tarihlerinde Amerika Birleşik Devletleri’nde temaslarda bulunacak.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), 20 – 21 Mart 2007 tarihlerinde Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) Washington ve New York’ta temaslarda bulunacak.

TÜSİAD heyeti temaslar çerçevesinde 20 Mart Salı günü (bugün), Washington’da, ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilileri ve Amerikan-Türk Konseyi (ATC) Başkanı General Brent Scowcroft ile biraraya gelecek. Heyet, Uluslararası Para Fonu (IMF) ile bir görüşme yaptıktan sonra Brookings Enstitüsü’nde düzenlenecek bir toplantıya katılacak. Heyet, ayrıca Temsilciler Meclisi Dışişleri Komitesi Avrupa Altkomitesi Başkanı ve Türkiye Dostluk Grubu Eşbaşkanı Robert Wexler ve Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Nabi Şensoy ile de birer görüşme gerçekleştirecek. Görüşmenin ardından Beyaz Saray Eski Danışmanı Mack McLarty ile bir araya gelecek TÜSİAD heyetinin Washington temasları Türk basın mensuplarıyla gerçekleştirilecek toplantı ile son bulacak.

Washington’ın ardından New York’a geçecek olan TÜSİAD heyeti, 21 Mart Çarşamba günü, ABD’nin eski Dışişleri Bakan Yardımcısı Richard Holbrooke ile görüştükten sonra, Wall Street Journal gazetesinin yayın kurulu ile biraraya gelecek.

Başkanlığını TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ’ın yaptığı heyette, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ferit Şahenk ve Ümit Boyner, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Dinçer, TÜSİAD üyesi Cem Duna, TÜSİAD Washington Temsilcisi Abdullah Akyüz ve Dış Politika Danışmanı Soli Özel yer alıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları