23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TURQUALITY, Türkiye’nin En İyi 10 Projesinden Biri
08 Ocak 2008 Salı 13:23

TURQUALITY, Türkiye’nin En İyi 10 Projesinden Biri

Dünyanın ilk ve tek markalaşma programı TURQUALITY® Türkiye’de son 10 yıla damgasını vuran projeler arasında yer aldı.

Türkiye’nin önde gelen aylık ekonomi dergisi Capital tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen “En iyi 10 proje” araştırmasında dünyanın ilk ve tek markalaşma programı TURQUALITY® , son 10 yıla damgasını vuran projeler arasında yer aldı.

Capital Dergisi’nin çok sayıda işadamı, yönetici, akademisyen ve danışmanla birlikte yürüttüğü araştırmada değerlendirme kriterlerini şunlar oluşturdu: Projelerin yenilikçi olması, hayal gücüne dayanması, iş gücü yaratması, öncü olması, stratejik önem taşıması ve başarı elde etmesi.

Projelerin değerlendirilmesinde, sektörü dönüştürmesi ve sadece Türkiye’de değil dünyada da bir ilki gerçekleştirmiş olması da önemli bir ayırt edici unsur oldu. Tüm bunların ışığında son 10 yılda Türkiye’de yürütülen en iyi 10 proje belirlendi.

10 yılda 10 dünya markası ile yola çıkıldı
TURQUALITY®, “10 yılda 10 dünya markası yaratmak” vizyonu ile tasarlanmış bir marka geliştirme programı. Dünyada bu kapsamda oluşturulmuş ilk program olarak nitelenen TURQUALITY®, Türk markaları açısından bir gelişim katalizörü olabilmeyi amaçlıyor.

Dış Ticaret Müsteşarlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği tarafından yürütülen TURQUALITY® Projesi, kapsamdaki firmalara, üretimden pazarlamaya, satıştan satış sonrası hizmetlere kadar bütün süreçleri kapsayacak şekilde yönetsel bilgi birikimi ve kurumsallaşma konularında destek veriyor.

Pilot uygulamasında tekstil ve hazır giyim sektörüyle yola çıkan TURQUALITY®, bugün Türkiye'nin rekabet avantajını elinde bulundurduğu, markalaşma potansiyeline sahip tüm sektörlere destek veriyor. Bugün proje kapsamında tekstil ve hazır giyimden hızlı tüketim mallarına, dayanıklı tüketim malları ve ev malzemelerinden kuyum/mücevher ve otomotiv sektörüne uzanan çok sayıdaki sektörden toplam 46 marka destekleniyor.

TURQUALITY® büyüyor
TURQUALITY® yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, bundan sadece 3 yıl önce uygulamaya başlanan TURQUALITY® Projesi’nin gösterdiği gelişimden gurur duyulduğu bildirildi. Geçen 3 yıl içinde TURQUALITY® ‘nin yapılanmasını, markalaşma anlayışını, yaklaşımını sürekli olarak geliştirdiğinin ifade edildiği açıklamada, “Program, dünyaca tanınmış strateji uzmanlarıyla gerçekleştirdiğimiz işbirliğinin de desteğiyle sürekli gelişerek şu andaki dinamizmini kazandı ve gelişmiş bir uluslararası markalaşma programı olarak markalaşma atağımızda önemli bir kilometre taşı olarak yerini aldı. Bu projeyi ’10 yılda 10 dünya markası yaratmak’ vizyonuyla ortaya koyduk. Bu doğrultuda katma değeri yüksek, markalı ürünlerle uluslararası pazarlarda ön plana çıkabilen bir ülke olma yolunda önemli adımlar atıyoruz” denildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları