27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türktandan Fairplay Çağrısı
16 Nisan 2007 Pazartesi 09:35

Türktan'dan Fairplay Çağrısı

TEDMER tarafından düzenlenen ETİK 2007 Zirvesi’nde konuşan Avea CEO’su Cüneyt Türktan sektöre Fairplay çağrısı yaptı.

Türkiye Etik Değerler Merkezi (TEDMER) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ETİK 2007 zirvesi Avea’nın Platin sponsorluğunda Turkcell'in kurumsal sponsorluğu'nda 12 Nisan 2007 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi Rektörlük Salonunda düzenlendi.

Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü desteğinin de yer aldığı Zirve tüm iletişim kanallarında konuyu kurumsal açıdan ele alan Kurumsal Teknolojietik ve medya kanallarında Etik konusunun değerlendirildiği Medyaetik adlı iki panel halinde tüm gün sürdü.

Moderatörlüğünü FORBES Genel Yayın Yönetmeni Burçak Güven'in yaptığı Kurumsal Teknolojietik panelinde Avea CEO’su Cüneyt Türktan'da konuşmacı olarak katıldı.

Mobil iletişim ve kurumsal etik konusunda görüş ve değerlendirmelerini sunan Türktan, teknoloji firmalarının en büyük sorumluluklarının gizlilik ve erişebilirlik olduğunu ifade etti ve bilgi gizliliğinin kurumsal bir değer olduğunun altını çizdi.

Etik değerlerin sektörde yerleşmesi ve benimsenmesinde büyük rol oynayan serbest rekabet ortamını desteklediklerini vurgulayan Cüneyt Türktan, bu çerçevede sektöre gerçek rekabeti taşıyacak olan Numara Taşınabilirliği’nin de en büyük destekçisi olduklarını belirtti.

Tüm Avrupa Birliği üyesi ülkeleri ve dünyanın birçok ülkesinde uygulanan Numara Taşınabilirliği’nin Türkiye’de de bir tüketici hakkı olarak ele alınması ve bu uygulamaya kesinlikle karşı çıkılmaması gerektiğinin altını çizen Türktan “Fairplay ancak serbest rekabet ortamında gerçekleşebilir. Bildiğiniz gibi bu futboldan gelen bir terim. Rakibe faul yapmadan, en iyi performansı ortaya koymak anlamına geliyor. İletişim sektöründe ise fairplay’in anlamı serbest rekabet ortamının sağlanmasına destek olmak ve müşteriye en kaliteli hizmete en iyi koşullarda erişme olanağı tanımaktır. Unutmayalım ki tüketiciler hassastır. Şirket tutarsız olur, ya da fairplay kurallarına uymazsa kaybeder” dedi.

Kurumsal Teknolojietik panelinin diğer konuşmacıları arasında Vodafone CEO'su Attila Vitai, Sabancı Holding Denetim Daire Başkanı Etik Kurulu Başkanı Fuat Öksüz, Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri Genel Müdürü Mehmet Nalbantoğlu, Superonline Genel Müdürü Savaş Ünsal, Merkez Bilgi Teknolojileri ve Sistemleri Genel Müdürü Tolga Kabataş ve Tellcom Genel Müdürü Veli Tan Kirtiş yer aldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları