13 Nisan 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiyeyi Onlar Tanıtıyor
29 Eylül 2007 Cumartesi 11:50

Türkiye'yi Onlar Tanıtıyor

İstanbul Kültür Üniversitesi Erasmus Öğrenci Kulübü olan ESN Kültür’ün 18-21 Ekim tarihlerinde ev sahipliğini üstlendiği ESN İnternational’ın, Güney Doğu Avrupa Platformu olan SEEP’e Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden ve Türkiye’

18 - 21 Ekim 2007 tarihlerinde İstanbul Kültür Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek olan SEEP 2007 İstanbul için geri sayım başladı. ESN gönüllülerine bir araya gelme ve farklı kültürleri tanıma fırsatı veren SEEP’in (South Eastern European Platform) bu seneki ev sahibi ESN Kültür. Bir grup gençten oluşan ESN Kültür Türkiye’de ilk defa yapılacak ve 4 gün sürecek organizasyon boyunca İstanbul’u en güzel şekilde tanıtacak. Bunun yanında Türk gençliğinin de uluslararası arenada ne kadar iddialı olduğunu gösterecekler.

SEEP 2007 İstanbul’a dahil olarak 19 Ekim Cuma günü düzenlenecek olan Uluslararası Eğitim Fuar’ı için çalışmaları devam eden ESN Kültür Organizasyon Komitesi çeşitli standlarla bu fuarı renklendirmek istiyor. 5.000 kişilik katılımcı bekleyen fuar için oluşturulan standlarda Avrupa ve Türkiye’deki çeşitli üniversiteler ve dil kursları, yaz okulu programları yerlerini alacak.

SEEP 2007 İstanbul organizasyonu ile paralel olarak gerçekleştirilecek Infomarket, Erasmus Öğrenci Toplantıları’nın geleneksel fuarı. Çeşitli üniversite, yüksek okul, kurs ve benzeri eğitim kurumlarının, uluslararası eğitim gönüllüsü gençlerin ve öğrencilerin katılımıyla renklenen “Infomarket”in bireylere iş ve sosyal hayatlarında yurtdışı tecrübelerinin önemini göstererek bu önemli tecrübeyi kazanmanın yollarını somut olarak tanıtıyor ve yardımcı olma amacını taşıyor. Bu amaca yönelik olarak SEEP 2007 İstanbul organizasyonuyla yabancı öğrencilere yurtdışı eğitimleri için en ideal ülkenin Türkiye olduğunu kanıtlamaya çalışacaklar.

SEEP 2007 İstanbul organizasyonunun ikinci günü olan 19 Ekim 2007 Cuma günü 10.00-18.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek Infomarket’te yerli-yabancı birçok üniversite, yüksek okul ve yurtdışı eğitim kurumlarının dışında çeşitli firmaların tanıtım standları da yer alacak. Katılımcı sayısının 5.000 kişiyi aşması tahmin edilen fuarda ESN Kültür’ün de standı bulunacak.


ESN Nedir?

1990 yılında kurulan ve öğrenci değişimini destekleyen, teşvik eden ve geliştiren, aynı zamanda Avrupa Birliği tarafından desteklenen uluslararası bir öğrenci organizasyonu olan Erasmus Student Network (ESN), 33 ülkede 244 üniversitede faaliyet gösteriyor.

İstanbul Kültür Üniversitesi’nde 2005 yılında kurulan ESN Kültür, yurt dışından gelen değişim öğrencilerine yönelik çeşitli aktiviteler düzenliyor. Değişim öğrencilerine Türk kültürünü ve Türkiye’yi tanıtıcı faaliyetlerde bulununan ESN Kültür, ayrıca üniversitedeki öğrencileri de değişim programlarına katılmaya teşvik ediyor. ESN’nin Türkiye’deki 13 şubesinden biri olana ESN Kültür, Güneydoğu Avrupa Platformu’nu (SEEP) düzenlemek için 2007 Mayıs ayında aday oldu ve kazandı.

Bölgesel Platformlar, ESN’de bilgi ve tecrübelerin paylaşıldığı, bölgesel olayların tartışıldığı ve bölgesel işbirliğini geliştirmeye yönelik organizasyonlar olarak yer alıyor. SEEP ile çeşitli ülkelerden ESN gönüllülerini bir araya getirmenin yanı sıra, Türkiye’yi özellikle İstanbul’u katılımcı gençlere en iyi şekilde tanıtmayı hedefleyen ESN Kültür, uluslararası eğitime önem veren öğrencilerin Türkiye’yi tanımasına ve tercih etmesine ön ayak oluyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları