28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiyenin Süpermarkaları Seçildi
26 Temmuz 2008 Cumartesi 10:28

Türkiye'nin Süpermarkaları Seçildi

Superbrands Türkiye, Türkiye'nin Süpermarka'larını düzenlenen gecede kamuoyuna açıkladı.

Superbrands Türkiye, Türkiye"nin Süpermarkaları"nı 24 Temmuz gecesi Swissôtel"de düzenlenen gecede kamuoyuna açıkladı. Dünyanın önemli başkentlerinde ve Türkiye"de politik, iş ve akademik çevrelere dağıtılan kitabın onur gecesine Superbrands International"ın Uluslararası Operasyon Direktörü Rhett Lego"nun yanı sıra seçilen markaların üst düzey yöneticileri de katıldı. 2007 yılında Türkiye"nin Süpermarkaları projesinde yer alan 26 marka, Rhett Lego"dan sertifikalarını aldılar.

Türkiye Süpermarkaları, Türkiye"nin profesyonel, saygın ve yetkin kişilerinden oluşan Seçici Kurul üyeleri tarafından belirlendi. Kurul üyeleri Superbrands International tarafından belirlenen kriterler doğrultusunda Türkiye"de yer alan ulusal ve uluslararası markalar arasından oylamalarını yaptılar. Seçilen Süpermarkalar çok geniş bir listenin titizlikle irdelenmesinden sonra oluştu. 137 markanın Türkiye"nin Süpermarkaları olmayı başardığı oylama sonucu 26 marka projenin içinde yer almayı kabul etti.

Dünyanın 70"den fazla ülkesinde faaliyet gösteren İngiliz şirketi Superbrands 15 yıla yakın süredir tüm dünyadan süpermarkaları belirliyor. Superbrands Türkiye markaları Superbrands International"ın uluslararası ağı ile tüm dünyaya duyuruluyor.

Konuşmacılar arasında yer alan Superbrands International Uluslararası Operasyon Direktörü Rhett Lego, Türkiye"nin markalaşarak büyüyeceğine olan inançlarının tam olduğunu belirtti. İlki 2005 yılında gerçekleştirilen Superbrands of Turkey projesinin bu yılki çalışmaları çerçevesinde açıklamalarda bulunan Lego, "Türk ekonomisinde son yıllarda yaşanılan hızlı gelişmenin temelinde sağlıklı tercihlerin olduğunu takip ediyoruz. Batı ekonomisi açısından sevindirici olan, Türk iş çevrelerinin küresel rekabet ortamında yaşanılan ağır rekabet koşullarını marka yaratarak avantaja dönüştürme çabalarıdır" dedi.

"Bugün markalaşma denildiğinde anlaşılması gereken basit bir pazarlama sorumluluğu değil, entegre işler bütünüdür" diyen Lego dünya çapında bir kuruluş olarak Superbrands"in markalaşmadan gerçek anlamda neyi anladığını da şu şekilde açıkladı "Markalaşma süreci kurumun tümüne yayılmalı, kişisel etkileşim, kurumsal kültür, iletişim, ürün ve hizmetleri de kapsayacak şekilde boydan boya örmelidir. Markalaşma hiç bir zaman başı ve sonu olan bir süreç olarak görülmemelidir. Markalarını titizlikle geliştiren kurumlar kendi kaderlerini kontrol altında tutabiliyorlar. Etkili Marka Yönetimi"ne değer veren iş sahipleri Zenginlik İçin Marka Yaratma"nın değerini ve bunun için izlenecek metodların anlamını kavrıyorlar. Bu kuruluşlar, markanın manevi değerlerini belirleyip şirketlerinin mevcut ve gelecekteki kıymetini iyileştirme ve büyütmeye yöneliyorlar"

Gecenin bir diğer konuşmacısı olan Art Grup Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Senbir, markalar üzerinde çalışan insanlar olarak markaların "süper" statülerini korumaları için özellikle tüketicilerin el üstünde tutulmasının önemine işaret etti. Günümüzdeki "süper" markaların ortak özelliklerini beş maddede özetleyen Senbir bunları; Yaratıcılık, İçgörü Okuma Yeteneği, Yeni Medya, Hız ve Sadakatin Sonu olarak belirtti.

Türkiye"nin Süpermarkaları arasına girerek programa katılma hakkını kazanan markaların yer aldığı kitap da Türkçe ve İngilizce basıldı. Kitap, hızla gelişmekte olan Türkiye ekonomisinin Avrupa ve tüm dünyaya tanıtımında önemli bir rol üstleniyor.

(Haber Merkezi)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları