17 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiye Karate Şampiyonu Avrupa yolunda
23 Ocak 2008 Çarşamba 13:37

Türkiye Karate Şampiyonu Avrupa yolunda

TED Polatlı Koleji öğrencisi Ece Yaşar, İtalya’da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek.

Aydın’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda birinci olan Ece Yaşar, İtalya’da yapılacak olan Avrupa Karate Şampiyonası’nda Ümit Milli olarak Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı. TED Polatlı Koleji’nde, Türk Eğitim Derneği (TED) tarafından verilen Tam Eğitim Bursu ile öğrenim gören Ece, akademik alandaki başarılarını sportif başarılarıyla taçlandırdı.

Ece, 2006–2007 öğretim yılında Ankara’da düzenlenen Okullar Arası Karate Şampiyonası’nda Genç Kızlar kategorisinde birinci, Adapazarı’nda düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda ikinci oldu. 2007–2008 öğretim yılında ise hem Ankara’da düzenlenen Şampiyona’da, hem de Aydın’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda birinci oldu.

Aydın’da rakiplerine karşı 8-0, 5-0, 2-0, 6-0’lık seri galibiyetler alan Ece, finalde Bursa Bölgesi'nden Bilge Bilgen’i 4-1 mağlup ederek şampiyon oldu.

Ece bu başarısıyla İtalya’da yapılacak olan Avrupa Karate Şampiyonası’nda Ümit Milli olarak Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı. Antrenörleri Murat Çiriş ve Şenay Çiriş ile birlikte çalışmalarını sürdüren Ece, hedefinin önce Avrupa Şampiyonu olmak olduğunu belirtti. Ece, Avrupa’da umduğu başarıyı elde edebilirse Dünya Şampiyonası’na katılarak ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek ve dünyada herkes tarafından tanınan ve örnek alınan bir sporcu olmak istiyor.

Okul Müdürü Aynur İmre, Ece'nin başarılarıyla okul olarak gurur duyduklarını ve sportif faaliyetlere verdikleri önemin meyvelerini topladıklarını belirtti. TED Polatlı Kolejinde düzenlenen bir törenle, Türkiye Karate Şampiyonu Ece Yaşar’a Okul Genel Koordinatörü ve Lise Müdürü Aynur İmre tarafından Sertifikası ve antrenörü Şenay Çiriş tarafından da bir plaket verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları