23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiye Finanstan İTO Üyelerine Kredi
28 Haziran 2007 Perşembe 11:42

Türkiye Finans'tan İTO Üyelerine Kredi

Türkiye Finans, İstanbul Ticaret Odası (İTO) ile 200 Milyon YTL’lik özel bir kredi protokolü imzaladı.

Türkiye Finans ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) arasında 26 Haziran 2007 tarihinde özel bir kredi protokolü imzalandı. Türkiye Finans’ın sunduğu en uygun kredi oranı ve vade seçeneklerini içeren protokol, İTO üyelerinin ihtiyaçları doğrultusunda üretim desteği ve leasing benzeri kurumsal bankacılık çözümlerini içeriyor.

Protokole göre, üye işletmelere kullandırılacak olan nakdi krediler toplamı 200.000.000 YTL olarak belirlendi. Kredi protokolü ile ilgili bir değerlendirme yapan Türkiye Finans Genel Müdürü Yunus Nacar, “200 milyon YTL’yi Türkiye ekonomisinin can damarını oluşturan İstanbullu iş adamlarımızın hizmetine sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu protokol ile İTO üyelerine sağlayacağımız kredi seçenekleri özellikle seçim döneminde durgunluk yaşayan ticaret dünyasının kaynak sorununa çözüm olacaktır” dedi. Açılış konuşmasında İTO Başkanı Murat Yalçıntaş “2001’den bu yana bankalar ile sürdürdüğümüz finansal işbirliğimiz çerçevesinde 8’inci protokolümüzü Türkiye’nin en önemli ve prestijli katılım bankası Türkiye Finans ile imzalamaktan dolayı gurur duyuyoruz. Reel ve finans sektörü arasında gelişmekte olan bu tip işbirlikleri Türk ekonomisi açısından verimli sonuçlar doğurmaktadır. Türkiye Finans ile yaptığımız bu kredi protokolünün üyelerimizin kredi sorunlarına önemli bir çözüm sunacağına inanıyoruz.” sözlerini belirtti.

Protokol gereği, genel kredi koşulları kapsamı dışında kalan gayrinakdi kredi, dış ticaret işlemleri, çek/senet, EFT, P.O.S. gibi kurumsal bankacılık hizmetlerinden yararlanmak isteyen İTO üyelerinin talepleri de Türkiye Finans tarafından öncelikli olarak ve en uygun maliyetlerle değerlendirilecek. Protokole göre her firma için kullandırılabilecek kredi miktarı 10.000 YTL ile 250.000 YTL arasında değişiyor.

Krediden yararlanmak isteyen üyeler öncelikle İstanbul Ticaret Odası'na başvuruda bulunacak. Oda tarafından uygun bulunan firmalar muvafakatname yazısı ve Oda tarafından belirtilen belgeleri tamamladıktan sonra Türkiye Finans şubelerine müracaat ederek kredi taleplerini iletecek. 10.000-100.000 YTL arasındaki kredi başvuruları 3 gün; 101.000-250.000 YTL arasındaki kredi başvuruları ise 4 gün içinde sonuçlandırılacak. 250.000 YTL’nin üzerindeki kredi talepleri ise Türkiye Finans tarafından ayrıca değerlendirilecek ve Oda tarafından kredibilitesi yeterli görülen firmalara kefiller üzerinde yapılacak değerlendirmenin ardından uygun bulunması halinde kredi sağlanacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları