10 Nisan 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Turkcellin MobilŞirket Turu İzmirde
01 Haziran 2011 Çarşamba 13:10

Turkcell'in MobilŞirket Turu İzmir'de

Turkcell, şirketlerin mobil teknolojileri kullanım oranlarını ölçümlediği ve karlılıklarını artırıcı iş yapış modelleri sunduğu MobilŞirket vizyonunu anlatmak üzere İzmir'deydi.

31 Mayıs 2011 Salı günü İzmir Swissotel"de gerçekleştirilen toplantıda, Ulaştırma Eski Bakanı Binali Yıldırım, Ege Bölgesi Sanayi Odası Yön. Kur. Bşk.&TOBB Yön. Kur. Üyesi Ender Yorgancılar ve İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş açılış konuşmalarını yaptılar. İş dünyası ve yerel yönetimin önde gelen isimlerini buluşturan MobilŞirket toplantıları yıl boyunca farklı illerde devam edecek.

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ve Turkcell Kurumsal Hizmetler Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş"ın Turkcell"in mobil şirket vizyonuyla ilgili yaptığı konuşmaların ardından, mobil teknolojileri kullanarak sektörlerinde farklılaşan Arkas Holding A.Ş. - CIO"su Mert Oruz, Yaşar Holding A.Ş. Boya Grubu-Grup Bilgi Sistemleri Yöneticisi Serdar Erdem, Anadolu Ulaşım A.Ş.- Firma Sahibi Halil Erdoğmuş başarı hikayelerini anlattılar.

Toplantının ev sahipliğini yapan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, "Turkcell"li olmayı tercih eden şirketlerin başarısına "daha fazla" katkı sağlamak için yeni bir vizyon geliştirerek Turkcell MobilŞirket"i hayata geçirdik. Önümüzdeki 1 yıl içinde şirketlerimize mobil iletişimin sağladığı olanakları tanıtmak ve danışmanlık vererek yaşayacakları teknolojik dönüşümü kolaylaştırmak için yoğun bir çaba içerisinde olacağız. Anadolu"yu gezeceğiz ve binlerce şirketimize bu vizyonu anlatacağız" dedi.

Ciliv, küresel rekabet için mobil teknolojilerin şart olduğunu vurgulayarak, "Ülkemizin 2015"te küresel düzeyde rekabet edecek birçok şirket çıkarabileceğine inanıyoruz. Küresel rekabet için, mobil teknolojilerin kullanılması şart oldu. Çevik, akıllı, rekabetçi, verimli bir şirket olmak için teknolojiyi ve mobil iletişimin sunduğu olanakları iş süreçlerine entegre edecek şirketlerin, zaman içerisinde nasıl fark yarattıklarını hep beraber göreceğiz" şeklinde konuştu.

Toplantıya katılan Ulaştırma Eski Bakanı Binali Yıldırım İzmir"e verdikleri önemi vurgulayarak, "Bizleri bugün İzmir"de bir araya getiren toplantı çok önemlidir. Biz İzmir"i bilişimle kalkındırmayı hedefliyoruz. Bu toplantı hedeflerimize ulaşmada bize yardımcı olacaktır. İzmir"in mobil iller sıralamasında ikinciliğe yükselmesi gerekir" şeklinde konuştu.

İnternetin önemine de değinen Yıldırım, "İnternetle birlikte küreselleşme büyük bir ivme kazandı. Türkiye"de hem sabitte hem mobilde yapılan büyük yatırımlar sayesinde ülkemiz bugün avantajlı konumdadır. 2023"te hedefimiz her haneye veya %80 haneye 1 Gigabit internet erişimi sağlamak. Alt yapı problemleri internet güvenliğini olumsuz etkilemektedir. Bugün internet altyapımız yeterli gelmektedir. Türkiye"de internet trafik hacmi yeterince yoğun olmadığından gelişmiş ülkelerden daha iyi bir hizmet alınmaktadır. Geçtiğimiz 8 yıl içinde bilişim alanındaki gelişmelere baktığımızda, okullarda Fatih Projesi ile bilgisayarı yaygınlaştırıyoruz. Haberleşmede serbestleşme geldi. Sabit hatlarda telefon santralleri yeni nesil sistemlerle değiştirildi. Kablo televizyon analog yayından sayısal yayına geçti. Uydu sayımız beşe ulaştı. E-devlet kapısı aracılığıyla 26 kurum hizmet vermektedir.Yolda hız felaket, internette hız bereket getirir" dedi.

Türkiye"nin en mobil 3. ili olan İzmir"de en mobil sektörlerin üretim, enerji-inşaat, hızlı tüketim malzemeleri, lojistik, tekstil, otomotiv, kamu, sağlık, eğitim ve profesyonel hizmetler olduğu saptandı. Ayrıca İzmir"de en çok kullanılan mobil teknolojiler; ses, mesajlaşma servisleri, data, Poscell & Simpos, akıllı telefonlar, sabit GSM santrali, lokasyon bazlı servisler oldu.

Turkcell, yeni vizyonunu hayata geçirmede ilk adım olarak, Türkiye"nin MobilŞirket envanterini çıkarmak üzere McKinsey Danışmanlık ile birlikte kapsamlı bir çalışma yaptı. 81 ilden 350 bini aşkın Turkcell"li şirket, geliştirilen MobilŞirket skoru algoritmasına uygun olarak değerlendirilmeye tabi tutuldu. Şirketlerin kullanımına sunduğu mobil teknoloji çözümleri Temel Haberleşme, Bilgiye ve İşe Her Yerden Erişim, Süreç/Operasyon Yönetimi, Müşteriye Ulaşma olarak 4 kategoride toplandı. Her bir çözüm kullanımına, şirkete yarattığı faydayı da göz önünde bulundurarak bir skor belirlendi.

En mobil il: İstanbul; en mobil sektör: Finans
Yapılan araştırmaya göre, en mobil iller: 1. İstanbul, 2. Ankara, 3. İzmir, 4. Sakarya, 5. Kocaeli, 6. Bursa, 7. Antalya, 8. Adana, 9. Gaziantep, 10. Mersin.
Türkiye"nin en mobil sektörleri ise: 1. Finans, 2. Üretim 3. İnşaat, 4. Hızlı Tüketim Malzemeleri, 5. Tekstil, 6. Lojistik, 7. Eğitim, 8. Sağlık, 9. Bilgi Teknolojileri, 10. Medya-Reklam.

Firmaların teknolojiyi ne kadar kullandıklarını ölçümleyebilmesi için, web üzerinden Turkcell MobilŞirket skorlarını hesaplayabileceği, kendi segment ve sektörlerine göre kıyaslama yapabileceği özel bir portal oluşturuldu. www.mobilsirket.com"a giren kurumsal müşteriler, kurumsal telefon numaralarını sisteme girerek kendi şirketleri için bu hesaplamayı yapabilecek. Her şirket, bu metod sayesinde kendinin ne kadar MobilŞirket olduğunu görerek, kendi sektörü ve kendi büyüklüğündeki şirketlerle karşılaştırma yapabilecek, kuvvetli alanlarını ve gelişim alanlarını tespit ederek, teknoloji yatırımlarını nerelere yapabileceğini belirleyebilecek.

Şirketlere, mobil teknoloji kullanımında yol göstermek üzere Turkcell"in uzman Proje ve Müşteri Yöneticileri ücretsiz danışmanlık hizmeti verecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları