24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Turkcelle IRGRden Ödül
21 Nisan 2011 Perşembe 16:26

Turkcell'e IRGR'den Ödül

Türkcell, Yatırımcı İlişkileri Küresel Değerlendirme Kuruluşu (IRGR) tarafından, Kamuya Yapılan En İyi Finansal Bilgilendirme Ödülü aldı.

Türkiye"nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, Londra"da toplanan Yatırımcı İlişkileri 2011 Zirvesi"nde Investor Relations Global Rankings (Yatırımcı İlişkileri Küresel Değerlendirme Kuruluşu - IRGR) tarafından, bu sene de Kamuya Yapılan En İyi Finansal Bilgilendirme dalında ödüllendirildi. Turkcell 2010 yılında da bu ödüle layık bulunmuş ve yine Avrupa"nın en şeffaf 5 şirketinden biri olarak seçilmişti.

Alanında en prestijli oluşumlardan biri olarak kabul gören IRGR ödüllerine bu sene aralarında Adidas, Cisco Systems, Intel ve Visa gibi dünyanın önde gelen şirketlerinin de yer aldığı 150 kuruluş katıldı. Katılan ülkeler coğrafi bölgelerine göre beş kategori halinde değerlendirildi. Turkcell, Avrupa"da Allianz, BNP Paribas, Philips ve Royal Dutch Shell ile birlikte değerlendirmeye alındı.

Turkcell"in ödüle layık görüldüğü Kamuya Yapılan En İyi Finansal Bilgilendirme dalında şirketlerin finansal bilgilerini nasıl açıkladıkları belirleniyor ve derecelendirme yapılıyor. Bu değerlendirmede açıklamanın içeriğine ve açıklanan bilgilerin kamuoyuna genel olarak nasıl sunulduğuna bakılıyor. Yapılan analizde, her katılımcının son finansal açıklamasına ilişkin olarak finansal olmayan işletme bilgileri, gelir tablosu, bilanço ve ilgili kalemler, nakit akışı, yönetim analizleri, konferans görüşmeleri ve sunumlar gibi başlıklar altında sağlanan bilgilerin kalitesi esas alınıyor.

Turkcell Yatırımcı ve Uluslararası Medya İlişkileri Başkanı Nihat Narin alınan ödül hakkında şunları söyledi: "Mali bildirimde en iyi uygulamalar değerlendirmesinde üst üste ikinci yıl Avrupa"nın önde gelen şirketleri arasında yer almaya layık görüldüğümüz için gururluyuz. İMKB"de işlem gören ve New York Borsası"na kote olan tek Türk şirketi olarak, şeffaflığa büyük önem veriyoruz. Ara vermeksizin çalışıyor ve en iyi yatırımcı ilişkileri uygulamalarımızın standardını sürekli olarak yükseltmenin yollarını araştırıyoruz. Çabalarımızın bu şekilde ödüllendirilmesi bizler için hem gurur hem motivasyon kaynağıdır."

IR Global Rankings başkanı Luar Huber ise şöyle konuştu: "Sermaye piyasalarıyla iletişimde en iyi uygulamaların hayata geçirilmesi yatırımcıların güveninin kazanılmasına ve korunmasına katkı sağlar. Biz her yıl yatırım camiasıyla iletişime yönelik yaklaşımlarında çıtayı yükselten şirketleri duyuruyor ve ödüllendiriyoruz."

IR Global Rankings (IRGR); yatırımcı ilişkileri web siteleri, çevrimiçi yıllık raporlar, kurumsal yönetişim uygulamaları ve finansal özel durum açıklamalarına ilişkin usuller konusunda en kapsamlı derecelendirme sistemidir. Yatırımcı ilişkileri alanında önde gelen bir servis sağlayıcı olan MZ Consult tarafından oluşturulan derecelendirme KPMG; Arnold & Porter; The Bank of New York Mellon; Bloomberg; Corporate Asia Network; Barbosa, Müssnich & Aragão ve Demarest & Almeida gibi önemli global kurumlarca da desteklenmektedir. Değerlendirmeler yatırımcı ilişkileri konusunda deneyim sahibi profesyonellerden oluşan bir ekip tarafından yapılmakta ve bağımsız denetim ve hukuk uzmanlarınca gözden geçirilmektedir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları