05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Turkcellden HP CloudSystem Çözümleri
23 Mart 2012 Cuma 14:43

Turkcell'den HP CloudSystem Çözümleri

Turkcell’in sunduğu ihtiyaca özel bulut bilişim hizmet paketleri kurumsal firmaların ve KOBİ’lerin operasyonel maliyetlerini azaltıyor.

HP, Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell’in KOBİ’lerden kurumsal firmalara kadar bütün kurumsal müşterilere bulut bilişim modeliyle BT hizmetleri vermeye başladığını duyurdu.

Turkcell, müşterilerine Hizmet olarak altyapı (IaaS) ve Hizmet olarak iletişim (CaaS) seçenekleri sunmak için HP CloudSystem Hizmet Sağlayıcı çözümünü seçti. Turkcell bu hizmetleri kurumsal firmalar ve KOBİ’lere ihtiyaca özel çözümlerle online portal üzerinden veriyor.

Turkcell’in kurumsal müşterileri isteğe bağlı IaaS ve CaaS hizmetlerinde esnek fiyatlandırma seçeneklerinden yararlanıyor. Böylece maliyetleri daha rahat öngörebilen işletmelerin yatırım gereksinimleri azalırken, yeni teknolojilere geçiş riski de önemli ölçüde ortadan kalkıyor.

Turkcell, e-posta sunucusu gibi özel bulut hizmetlerini müşterilere HP CloudSystem Hizmet Sağlayıcı ile kolaylıkla sunabiliyor. Bu da Turkcell’in hazır paket ürünlerle pazara hızlı giriş yapmasını mümkün kılarak, rekabette avantaj elde etmesini sağlıyor.

Bulut çözümlerini tek bir yazılım platformu üzerinden hizmet olarak sunan HP CloudSystem, Turkcell’e pazardaki değişiklikler ve müşteri ihtiyaçlarına hızla uyum sağlama esnekliğini kazandırıyor. Turkcell bu sayede müşterilerin kolayca satın alarak kullanabileceği, ihtiyaca özel ek bulut hizmet paketleri geliştirebilecek.

Turkcell Bilgi Teknolojileri Direktörü İlker Kuruöz konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Turkcell, Türkiye’de tam kapsamlı bulut bilişim hizmetleri verebilen tek firma olmayı hedefliyor. HP’nin bulut teknolojileri ve uzmanlığı Turkcell’e bu pazara hızla giriş yapma ve müşterilerin ihtiyaçlarına göre özelleştirilen bulut hizmetleri sağlama kabiliyetini kazandırıyor.”

HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar da proje ile ilgili olarak: “İletişim hizmeti sağlayıcılarının rekabet gücünü artırmak için bulut bilişim gibi yeni teknolojilerden faydalanarak yeni iş geliştirmesi gerekiyor. HP CloudSystem, Hizmet olarak BT çözümleri ile Turkcell’in kurumsal işini geliştirmesine yardımcı oluyor ve müşterilerinin verimliliğini artırıyor.” diye konuştu.

HP, Turkcell’e uçtan uca anahtar teslim Bulut çözümü sağladı
HP CloudSystem; IaaS’ın yanı sıra CaaS, iş uygulamaları, aygıt yönetimi ve güvenlik çözümleriyle birlikte diğer Hizmet olarak yazılım operasyonlarının da bir bütün halinde kurulmasını ve yürütülmesini kolaylaştırıyor. HP CloudSystem bunun için gereken tüm entegre donanım, yazılım ve hizmetleri içeriyor.

Tek bir hizmet sağlayıcı üzerinden açık çözümler sunulmasına imkan tanıyan HP CloudSystem, Turkcell’e daha düşük edinme maliyetiyle, daha güvenli bir teknoloji sunuyor.

Turkcell, HP CloudSystem’in bütün temel bileşenlerini kullanıyor:

— HP Bütünleşik Altyapılar IaaS çözümünün en hızlı ve etkili şekilde sağlanması için özel tasarlanmış entegre bir platform sunuyor.
— HP SaaS için Birleşik Platform (AP4SaaS), Hizmet olarak BT seçenekleri için ortak bir temel sağlıyor. Ayrıca yaşam döngüsü yönetimi, etkinleştirme, raporlama, hizmet kullanımı, ödemeler gibi kritik hizmet süreçlerinde de otomasyon sağlıyor.
— HP Bulut Hizmetleri Otomasyonu, sektördeki en iyi uygulama modellerini kullanarak uygulamalarla altyapılarının uygun şekilde kaynaklandırılması ve yönetilmesini sağlıyor. Bu çözüm aynı zamanda HP AP4SaaS’i HP Bütünleşik Altyapılara bağlıyor.
— Tasarım uygulama ve proje yönetiminin yanı sıra teknik destek ve işletim için danışmanlık-entegrasyon hizmetleri.

Turkcell IaaS ve CaaS hizmetlerini vermeye başlıyor
Turkcell bugün düzenlediği basın toplantısında kurumlara sağladığı Hizmet olarak BT çözümlerini şöyle tanıttı:

— IaaS: Turkcell işletmelere Turkcell bünyesindeki sunucular, depolama birimleri ve ağ sistemleri üzerinden sunulan en yeni BT teknolojilerine isteğe bağlı hizmet modeliyle erişme imkanı sunacak. Kurumsal firmalar ve KOBİ’ler, Turkcell’den IaaS hizmeti alabiliyor veya sadece kullanım trafiğinin arttığı saatlerde kendi ofislerindeki veri merkezlerini Turkcell’den kiralanan IaaS sistemleriyle takviye edebiliyor. Bulut bilişim üzerinden Hizmet olarak altyapı çözümü Turkcell’in veri merkezleri tarafından sağlanıyor ve yönetiliyor.

— CaaS: HP CloudSystem Hizmet Sağlayıcı çözümü üç ana hizmet ailesiyle geliyor: İşyerinde performansı arttırmak için mesajlaşma hizmetleri, merkez ofis dışındaki kadrolarla işbirliğini arttırmak için web işbirliği portalları ve gelen çağrıları otomatiğe bağlayarak verimliliği arttıran sesli çağrı hizmeti.

Turkcell ilk aşamada mesajlaşma hizmetlerine odaklanarak kurumsal müşterilere e-posta, takvim ve rehberde kayıtlı kişiler için yönetim çözümleri sunacak. Bu hizmetler HP’nin özel HP CloudSystem ve Microsoft® Exchange 2010/Microsoft SQL entegrasyonuyla sağlanacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları