28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Turkcell Gönüllülerine IPRA Ödülü
13 Kasım 2007 Salı 11:51

Turkcell Gönüllüleri'ne IPRA Ödülü

Turkcell çalışanlarının çeşitli gönüllülük projelerine destek vermesini sağlayan Turkcell Hayat Ormanı Projesi dünyanın en prestijli halkla ilişkiler ödülünü kazandı.

Turkcell çalışanlarının gönüllülük projesi Hayat Ormanı Uluslararası Halkla İlişkiler Birliği - IPRA tarafından her yıl düzenlenen Halkla İlişkilerde Mükemmellik-Altın Dünya Ödülü'ne lâyık görüldü. 6 Kasım 2007 akşamı Londra’da düzenlenen törende ödülü Turkcell çalışanları adına İş Destekten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş aldı.

Bu yıl 21 kategoride, 46 ülkeden 405 projenin katıldığı IPRA ödüllerinde İç İletişim dalında birinciliğe ulaşan Hayat Ormanı Projesi, IPRA’nın web sayfasında da en beğenilen üç projeden biri olarak tanıtıldı. Ödülü alan Turkcell İş Destekten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, “Kültür-sanattan spora, eğitime kadar çok çeşitli alanlarda kurumsal sosyal sorumluluk projelerine imza atan Turkcell, kendi bünyesinde de Turkcell Gönüllüleri ile bu faaliyetlerini sürdürüyor” dedi. Kocabaş şöyle devam etti: “Bu ödül, ‘Önce İnsan Öncü Turkcell’ felsefesinin bir yansımasıdır. Turkcell Gönüllüleri tarafından şirket içinde yapılan araştırma sonuçlarına göre, çalışanların %95’i bu tür faaliyetlerin iş streslerini azalttığını, %99’u ise bu aktivitelerin motivasyonlarını arttırdığını belirtmekte. Turkcell Gönüllüleri tarafından yürütülen Hayat Ormanı, Turkcell çalışanlarının çeşitli sosyal faaliyetlere gönüllü destek vermesi sağlıyor. Çalışanların yerel ağ üzerinden erişebildiği Hayat Ormanı’nda her ağaç bir projeyi, her yaprak ise o projedeki gereksinimleri temsil ediyor. Yardımda bulunmak için çalışanların istedikleri ağaçta bir yaprak seçip tıklamaları gerekiyor. Böylece başlangıçta sarı renkte olan ağaçlar, yaprakları tıklanıp projedeki gereksinimler karşılandıkça yemyeşil bir ormana dönüşüyor.

10 gönüllü Turkcell çalışanının girişimiyle yaklaşık 4 yıl önce başlayan Hayat Ormanı Projesi’nde sadece iki yıl içinde 2.000 Turkcell çalışanı çeşitli gönüllülük çalışmalarına katıldı. Turkcell Gönüllüleri tarafından şimdiye kadar Diyarbakır Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) Restorasyonu, Engelli Çağrı Merkezi, Oyuncağını Paylaşır mısın?, Yukarı Tandır Köyü Sıcacık Olsun, Kitaplar Kutuya Çocuklar Okula, Ayvalık’ı Yeşillendiriyoruz, Batman Üşümesin, Yakacık Yuvası Renovasyonu, Bir Tatlı Huzur, İlk Tatilim gibi sosyal sorumluluk çalışmalarına imza atıldı.

Uluslararası Halkla İlişkiler Birliği – IPRA 1955 yılında Halkla İlişkiler sektöründeki standartları belirlemek, sektörü büyütmek ve uluslararası profesyonelleri bir araya getirerek diğer uygulayıcılara kaynak yaratmak amacıyla kuruldu. IPRA’nın verdiği ödüller, halkla ilişkiler sektöründeki en önemli ödüller arasında gösteriliyor.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları