26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Turkcell, Yurtdışı GPRS Kapsamını Genişletiyor
28 Kasım 2007 Çarşamba 14:08

Turkcell, Yurtdışı GPRS Kapsamını Genişletiyor

Turkcell, GPRS dolaşım anlaşması yaptığı operatör sayısında 300’ü geçti.

Turkcell, faturalı ve ön ödemeli hat sahibi müşterilerine cep telefonları ile konuşmada sağladığı en önemli avantajlardan biri olan uluslararası dolaşım (roaming) hizmetinin sınırlarını genişletirken, Ekim 2002’den bu yana yaptığı GPRS dolaşım anlaşmalarıyla dünyadaki GPRS kapsamasını da genişletmeye devam ediyor.

Dünyanın 197 ülkesinde 568 operatörle seste uluslararası dolaşım (roaming) anlaşması bulunan Turkcell, sunduğu GPRS dolaşım kapsamasıyla da dünyanın lider operatörleri arasında yer alıyor. Operatörlerle yapılan roaming anlaşmaları sonucunda Turkcell, 124 ülkede ve 302 operatörle müşterilerine yurtdışında da en kaliteli ve hızlı veri iletişimi hizmetini sunuyor.

GPRS dolaşım anlaşmaları sonucu artan kapsama alanıyla Turkcell, 2007 yılının Ocak - Ekim döneminde veri iletişiminden faydalanan abone sayısını % 61 oranında artırırken, yurtdışında GPRS kullanımı da bir önceki yılın aynı dönemine göre % 42 artış gösterdi.

GSM hatları üzerinden yüksek kapasitede kesintisiz veri iletişimine olanak veren GPRS standardı, Türkiye’de Turkcell’in EDGE teknolojisi ile destekleniyor. Türkiye’de 2G (İkinci Nesil) standardı ile veri erişimi sağlayan Turkcell müşterileri, yurtdışına çıktıklarında 3G (Üçüncü Nesil) teknolojisini kullanan operatörler üzerinden de erişim sağlayabiliyor

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları