27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Turkcell, Huawei’nin Çözümünü Seçti
06 Ağustos 2007 Pazartesi 15:19

Turkcell, Huawei’nin Çözümünü Seçti

Turkcell, şu andaki 3 milyondan fazla RBT abonesi için Huawei ile TELLIN-CRBT sistemi (RBT Plus) ile RBT hizmeti almak için anlaşma imzaladı. .

Türkiye’nin lideri ve Avrupa’nın 3. büyük GSM operatörü Turkcell, dünyanın sayılı operatörlerine yeni nesil telekomünikasyon çözümleri sağlayan Huawei Teknoloji ile “ Ring Back Tone (RBT)” anlaşması imzaladı. Turkcell’in şu andaki 3 milyondan fazla RBT abonesi, Huawei’nin TELLIN-CRBT sistemi (RBT Plus) ile RBT hizmeti almaya başlayacak.

Turkcell yenilenme planları çerçevesinde, farklı ağlardaki servisler ve servis ortaklarıyla entegrasyona izin veren yeni nesil ağ standart protokolleri ve açık mimari yapıya yöneliyor.

Turkcell Servis ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar “Müşterilerimizin beklenti ve taleplerine çok daha iyi bir şekilde cevap vermek için, daha fazla aboneye hizmet verebilen yüksek kapasiteli sistemler kullanmak istedik” dedi. Bu anlamda Huawei’nin TELLIN-CRBT çözümüyle, mevcut olan ağ üzerinde yapılan asgari iyileştirmelerle hızlı yayılımı ve yüksek kaliteli uygulama ve kişiselleştirilmiş hizmetleri sağladığını belirti.

RBT Plus, abonelerin çağrılarının cevaplandırılmasını beklerken müzik, ses gibi tercih edecekleri tonları belirlemelerine imkan veriyor. Abone bu servis sayesinde hangi tonu ne zaman ve ne şekilde çalacağına kendisi karar veriyor. WAP, SMS ve IVR üzerinden kontrol edilebilen bu servisler ile seçilen melodiler sürekli güncellenerek arayana zengin ve güzel bir deneyim sunuyor.

Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Başkan Yardımcısı Tang Qibing, Turkcell ve Huawei’nin birlikte çalıştığı bu ilk projede Huawei’nin 12 elemanının aktif rol aldığını; projenin başarılı bir şekilde hayata geçmesiyle her iki taraf arasında da karşılıklı güvenin inşa edildiğini belirtti. Bundan sonra da Turkcell’e aynı şekilde en iyi servis ve çözümler sunmaya devam edeceklerini söyledi.

Huawei’nin TELLIN-CRBT sistemi, bu sene Temmuz ayı sonuna kadar dünyanın top 10 operatöründen 5’inin ve ilk 50 operatöründen 16’sının da yer aldığı 60 ülkede, 80 operatör ile 200 milyon aboneye ulaşmış olacak.

IDC tarafından yapılan araştırma sonuçları; Huawei’nin TELLIN-CRBT sistemini dünya çapında Wireless CRBT aboneleri arasında bir numara olarak açıkladı.


Turkcell Hakkında

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, 31 Mart 2007 itibariyle 32,2 milyon aboneye ve yaklaşık %59’luk pazar payına sahiptir. Turkcell, geniş kapsama alanı ve yurtdışı kullanım hizmetlerinin yaygınlığıyla abonelerine Türkiye'nin her yerinden ve dünyanın dört bir yanından mobil iletişim hizmetlerine erişim olanağı sunmaktadır. Hisseleri 11 Temmuz 2000'de İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) ve New York Stock Exchange'de (NYSE) eşzamanlı olarak işlem görmeye başlayan Turkcell, NYSE'ye kote olan ilk ve tek Türk şirketidir.

Ayrıntılı bilgi için: www.turkcell.com.tr

Huawei Hakkında

Huawei Teknoloji, dünyanın bir çok ülkesinde operatörlere yeni nesil telekomünikasyon çözümleri sağlamada lider konumdadır. Şirket, müşterileri için uzun süreli katma değer sağlayan potansiyel gelişimin önünü açan yenilikçi ve kişiye özel ürünler, hizmetler ve çözümler sunmaya kendini adamıştır. Huawei’nin ürünleri ve çözümleri 100’den fazla ülkede ve dünyanın ilk 50 operatörden 31’inde hizmet vermekte ve bir milyardan fazla kişiye hizmet ulaştırmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için http://www.huawei.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları