14 Nisan 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkçe Olimpiyatlarına Ünlülerden Destek
18 Mayıs 2007 Cuma 16:52

Türkçe Olimpiyatlarına Ünlülerden Destek

5. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’nda şiir ve şarkı dalında yarışacak finalist 20 öğrenci Türkiye’de kalacakları süre boyunca ünlü simalar ile çalışacaklar.

Uluslararası Dil Öğretim Derneği tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Uluslararası Türkçe Olimpiyatları, on gün boyunca renkli görüntülere sahne olacak. Amerika’dan Vietnam’a, Brezilya’dan Tanzanya’ya kadar 100 ülkeden gelen 500 yabancı öğrenci, şiir, şarkı, sunum, makale ve temel Türkçe becerileriyle yarışacak.

5. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’nın 24 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan final etkinliklerine ünlülerden tam destek geldi. 100 ülkeden finale kalan 500 öğrenci içinde yer alan şiir ve şarkı dalında yarışacak finalist 20 öğrenci Türkiye’de kalacakları süre boyunca ünlü simalar ile çalışacaklar. UĞUR ARSLAN, HALUK LEVENT, MİRKELAM ve GEZEGEN MEHMET’in de aralarında bulunduğu birçok ünlü sanatçı, öğlencilerinin finalde en iyi performansı sergilemesi için gayret gösterecek.

2 Haziran Cumartesi günü İstanbul Gösteri Merkezi’nde (Mydonose Showland) gerçekleşecek olan final jürisinde ise AHMET ÖZHAN, COŞKUN SABAH, GARO MAFYAN, UMUT AKYÜREK, DEMET SAĞIROĞLU, BURCU GÜNEŞ, NURETTİN SOYDAN, MAZHAR ALANSON, İSKENDER PALA, KEREM ALIŞIK, BEDİRHAN GÖKÇE, CEM KURTOĞLU VE NEBİL ÖZGENTÜRK’ün de aralarında bulunduğu ünlü simalar yer alıyor.

24 Mayıs – 3 Haziran tarihlerinde yarışma bölümü Ankara Kızılcahamam’da, finali de 2 Haziran’da İstanbul’da İstanbul Gösteri ve Sanat Merkezi’nde yapılacak olan 5. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’na ön müracaatta bulunan ülkeler sırasıyla, ABD, Afganistan, Almanya, Arjantin, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan Bangladeş, Belarus, Belçika, Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Burkina Faso, Brezilya, Cezayir, Çad, Çek Cumhuriyeti, Çin, Danimarka, Endonezya, Etiyopya, Fas, Filipinler, Finlandiya, Fransa, Gana, Gine, Güney Afrika, Güney Kore, Gürcistan, Hindistan, Hollanda, Irak, İngiltere, İran, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Kamboçya, Kamerun, Kanada, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kolombiya, Kongo, Kosova, Laos, Letonya , Litvanya, Lübnan, Macaristan, Madagaskar, Makedonya, Malavi, Malezya, Mali, Meksika, Mısır, Moğolistan, Moldova, Moritanya, Mozambik, Myanmar (Burma), Nahçivan Ö.C., Nepal, Nijerya, Norveç, Orta Afrika Cumhuriyeti, Özbekistan, Pakistan, Papua Yeni Gine, Polonya, Romanya, Rusya Federasyonu, Senegal, Sırbistan, Singapur, Slovenya, Srilanka, Sudan, Suriye, Suudi Arabistan, Şili, Tacikistan, Tanzanya, Tayland, Tayvan, Tunus, Türkmenistan, Uganda, Ukrayna, Ürdün, Vietnam, Yemen, Yeni Zelanda ve Yunanistan. İlk olimpiyatta 17 ülke, ikincisinde 24 ülke, üçüncüsünde 41 ülke ve dördüncüsünde 83 ülke ağırlayan Türkiye, bu yıl da 100 ülkeyi Uluslararası Türkçe Olimpiyatlarında ağırlayacak.

ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları