26 Temmuz 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkçe İş Avantajı Hesaplayıcısı
22 Aralık 2010 Çarşamba 11:35

Türkçe İş Avantajı Hesaplayıcısı

Cisco bünyesindeki Tandberg tarafından geliştirilen ve video konferans çözümlerine yapılan yatırımın geri dönüşünü hesaplayan İş Avantajı Hesaplayıcısı artık Türkçe.

Global-Bölgesel 13 Ödül HP Türkiye"nin
E-İmza'da İstanbul Lider
PLM Alanında İşbirliği
Fujitsu Türkiye'de Atama

Cisco"nun satın aldığı video iletişiminin lider teknoloji şirketi Tandberg, şirketleri video konferans çözümlerinin avantajlarıyla tanıştırmak için geliştirdiği İş Avantajı Hesaplayıcısı uygulamasını Türkçe web sitesi üzerinden kullanıma sunuyor.
Şirketlerine video konferans çözümlerini satın almayı hedefleyen yöneticiler, Tandberg"in http://www.tandberg-business-advantage.com/default.aspx?lang=tr adresindeki kayıt formunu doldurduktan ve şirketleri hakkındaki temel bilgileri sağladıktan sonra, Hesaplayıcı ile video konferans teknolojisini kullanmalarının sağlayacağı gerçek finansal avantajları öngörebilecek.
İş Avantajı Hesaplayıcısı, bir şirketin seyahat giderlerini video konferans maliyetleriyle değiştirerek ne kadar tasarruf edebileceğini hesaplıyor. Hesaplayıcının yaptığı hesaplar ağırlıklı olarak yol, konaklama ve şirket bünyesindekilerin yaptığı iş seyahatlerinin sıklığına dayanıyor.
Şirket çalışanlarının yaptığı her bir seyahat, havalimanlarında, arabalarda ve trenlerde harcanan verimsiz saatler anlamına geliyor. İş Avantajı Hesaplayıcısı, şirketinizde bu şekilde kaç verimli mesai saatinin harcandığını ortaya koyuyor. Kayıp saatler, çalışanların ve yöneticilerin gerçek maliyetlerinin anlaşılmasını sağlıyor.
Video konferans sistemi, düzenlenen toplantılara katılımın büyük sorunlara yol açmaması ve seyahat yükü getirmemesi nedeniyle şirketlere esnek bir çalışma ortamı sunuyor. Çalışanlar böylece iş ve özel yaşamları arasındaki dengeyi yeniden kazanabiliyor.
İş Avantajı Hesaplayıcısı, iş seyahatlerinde verimsiz bir şekilde harcanarak çalışanların özel hayatındaki zamanından da çalan saatleri dikkate alıyor. Eğer video konferans kurarak bu zamanı geri kazanmak mümkün hale gelecekse, çalışan tatmininin ölçülmesi imkanı da doğuyor. Dahası, video konferans hem bireyler hem de ekipler arasındaki işbirliğini artırarak verimliliğe katkıda bulunuyor. Daha iyi sonuçlar elde edilmesi, iş tatminlerini de artırıyor.
Çok sık seyahat edenler, atmosfere yüksek miktarda karbondioksit salımından da sorumlu. İş Avantajı Hesaplayıcısı, şirketinizin video konferans kullanarak her yıl ne kadar CO2 emisyonunu azaltabileceğini hesaplıyor.
Hali hazırda video konferans sistemleri kurmaya karar veren şirketlerde CO2 emisyonlarında belirgin bir azalma olduğu görülüyor. İsveç Gümrük Hizmetleri"nin Çevre Müdürü Inge Linduger, "Şu sıralar ayda 60 civarında video konferans düzenliyoruz. Bu toplantılar sayesinde ayda CO2 salımını 7 ton daha azalttık." diyor.
Özellikle Avrupa Birliği"ndeki çevre mevzuatı, şirket CO2 emisyonlarından kaynaklanan her bir tonun piyasada bir değeri var. Genelde şirketlerin saldığı karbon dioksit miktarına bir sınır getirilmiş durumda ve bu sınırı geçenler, geçmeyenlerden karbon kredisi alabiliyor. Bu yolla şirketler, çevreye daha az zarar verilmesini sağladıkları gibi, finansal gelir kaynakları da yaratabilir.
Örneğin 250 çalışanı olan bir telekomünikasyon şirketi, İş Avantajı Hesaplayıcısını kullanarak üst yöneticilerinin yıllık 100 yurtdışı ve 1200 yurtiçi seyahati sonucunda;
-İş seyahatlerine yılda 300 bin TL harcandığını,
-Çalışanların her yıl 5315 mesai saatinin seyahatler sırasında boşa gittiğini,
-İş seyahatlerinden kaynaklanan karbondioksit emisyonlarının yılda 89 tona tekabül ettiğini,
-Bu hesaplarının hepsinin şirkete yıllık maliyetinin 600 bin TL olduğunu, ortaya koyuyor.
Cisco Telepresence Teknoloji Grubu Türkiye Yöneticisi Vedat Tüfekçi, "İş Avantajı Hesaplayıcısı gibi çözümlerle müşterilerimizin beklentilerini karşılamayı amaçlıyoruz. Bu çözüm, video konferansın geleneksel ve daha verimsiz iletişim formlarına bir alternatif olarak kullanıldığında sağlayacağı faydayı gösteriyor. Daha da önemli olan, bu avantajların sadece üst yöneticiler için değil herhangi seviyeden çalışanlar için de geçerli olması." diyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları