28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk Telekomun Notu Arttı
10 Ocak 2011 Pazartesi 12:02

Türk Telekom'un Notu Arttı

SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş., Türk Telekom'un kurumsal yönetim derecelendirme notunu on üzerinden 8,27 olarak açıkladı.

Ali Sami Yen"de Son Maç
İkitelli OSB'de Türk Telekom Çözümü
7'den 7'ye Nisan'a Kadar Uzadı
Veri Merkezlerine % 30 İndirim İmkanı

Türkiye"nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom"un Kurumsal Yönetim Derecelendirme notu, SAHA A.Ş. tarafından güncellendi. SAHA A.Ş."nin hazırladığı raporda 2009"da kurumsal yönetim derecelendirmesinde on üzerinden 8,01 almış olan Türk Telekom"un notu 8,27"ye yükseldi.
Kurumsal yönetim ilkeleri temel alınarak gerçekleştirilen ve farklı şekilde ağırlıklandırılmış Pay Sahipleri, Kamuyu Aydınlatma ve Şeffaflık, Menfaat Sahipleri ve Yönetim Kurulu ana başlıkları altında yapılan değerlendirme sonucunda SAHA A.Ş.'nin vermiş olduğu 8,27'lik not, Türk Telekom"un gerekli politika ve önlemlerle SPK"nın kurumsal yönetim ilkelerine önemli ölçüde uyum sağladığını gösteriyor.
SPK"nın konuya ilişkin kararı çerçevesinde aldığı bu not ile Türk Telekom"un SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri çerçevesinde çoğu gerekli politika ve önlemleri uygulamaya soktuğunu, yönetim ve iç kontrol mekanizmalarında bu ilkelere uyum sağlamayı hedeflediğini ortaya koymuş oldu. Bu derecelendirme aynı zamanda Türk Telekom"un kurumsal yönetim risklerinin çoğunluğunun tespit edilmiş ve aktif bir şekilde yönetildiğini, pay ve menfaat sahiplerinin haklarının adil şekilde gözetildiğini, kamuyu aydınlatma ve şeffaflık faaliyetlerinin üst düzeyde olduğunu, yönetim kurulunun yapı ve işleyişini sağlam temellere dayandırdığını de belgelemiş oluyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları