17 Mayıs 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk Telekomdan Wi-phone
12 Ekim 2008 Pazar 10:01

Türk Telekom'dan Wi-phone

Ev telefonları aile bireylerine hizmet eden bir santral işlevine kavuşuyor.

Telekom, Yakınsama vizyonu ile teknolojinin bir sonraki adımına geçerek sektöre öncülük ediyor. Türk Telekom"un Wi-phone servisi sayesinde ev telefonları aile bireylerine hizmet eden bir santral işlevine kavuşuyor. Artık aile içinde herkesin ayrı bir dâhili numarası olacak, evlerde de telefona şirketlerde olduğu gibi sesli yanıt sistemi yanıt verecek. Sesli yanıt sistemi arayan kişiyi görüşmek istediği kişiye yönlendirecek.

Örneğin arayan kişi, operatörün anne ile görüşmek için 1"e, baba ile görüşmek için 2"ye, evin kızı ile görüşmek için 3"e basınız. anonsuyla karşılaşacak ve kiminle görüşmek istiyorsa ilgili numaraya basacak. Karşılama anonsu istenirse kişiselleştirilebilecek.

Wi-phone ile evde yaşayan tüm bireylerin ayrı bir kişisel ev telefonu varmış gibi iletişim konforundan faydalanması amaçlanıyor. Bu hizmetten yararlanabilmek için evdeki aile bireylerinin, Wi-Fi destekli telefona ya da Internet bağlantısı yapılabilen bilgisayara sahip olması gerekiyor. Yapılan görüşmeler, ev telefonu numarasına faturalandırılıyor ve kullanıcılara göre ayrı ayrı listelenebiliyor.


(A1Haber)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları