16 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk Telekomdan e-Öğrenme
03 Temmuz 2008 Perşembe 15:19

Türk Telekom'dan e-Öğrenme

Türk Telekom, Türk Telekom Akademi Eğitim Portalı'nı hayata geçirdi. Proje kapsamında ilk etapta 30 bin kişi, eğitim programlarına ulaşabiliyor.

Türk Telekom çalışanların eğitimine yönelik dev bir proje başlattı. Aralık 2007"de hayata geçen ve Türk Telekom ile tüm bağlı iştiraklerinin çalışanları için tasarlanan Türk Telekom Akademi e-Öğrenme projesi sayesinde, eğitim planlama faaliyetleri İnsan Kaynakları süreç ve sistemleri ile ilişkili bir şekilde sürdürülmeye başlandı. Türk Telekom Akademi e-Öğrenme Portalı'nın Türk Telekom"a bağlı TTnet, Avea, Argela, Innova, Sebit şirketleri çalışanlarının ve Türk Telekom ve TTNet bayi kanallarının da yararlanacağı daha geniş ölçekli bir yapıya dönüştürülmesi hedefleniyor.

Türk Telekom Akademi Eğitim Portalı, İnsan Kaynakları dönüşümüne büyük katkı sağlayacak

İlk aşamada 15.000 Türk Telekom grubu çalışanı ile 15.000 bağlı ortaklar ve bayi çalışanları olmak üzere Türkiye"nin her yerinden; Türk Telekom Akademi eğitim portalı aracılığıyla çalışan eğitim planlamalarına, eğitim takvimlerine ve e-öğrenme eğitimlerine ulaşabilecek. Bunun yanında eğitimlerin sunulduğu platformun güçlü teknik altyapısı sayesinde eğitimleri alan kullanıcıların sayısı, aldıkları eğitimler, eğitimleri tamamlama durumları ve başarı durumları ölçümlenerek, raporlanabilecek.

Türk Telekom Akademi Eğitim Portalı açıldıktan sonraki ilk 2 hafta içinde 40 bin civarında ziyaretçi sisteme girdi. İlk 7 ayda toplam eğitim saati 73.834"e ulaşırken, portalın hit sayısı 380.000"i aştı. Eğitim tamamlama oranı dünya ortalamasında %10 iken, Türk Telekom"da ilk 7 ay içerisinde bu oran yüzde 35"i buldu.

Türk Telekom Akademi Eğitim Portalı'nın Türk Telekom"un insan kaynakları dönüşümünde büyük katma değer sağlayacağına inandıklarını belirten Türk Telekom İnsan Kaynakları Başkanı Gökhan Bozkurt, bu proje ile Türk Telekom"da eğitim, bilgi ve yetkinliğe dayalı performans ölçümleme sistemi döneminin başlayacağını vurguladı. Bozkurt: "Türk Telekom, Türk Telekom Akademi vizyonu ile sadece kendi bünyesindeki ekipler için değil, tüm telekomünikasyon sektörüne hizmet verecek öncü bir projeyi hayata geçirmiştir" dedi.

Türk Telekom İnsan Kaynakları Başkanlığı Eğitim ve Yönetim Geliştirme Direktörü Dr. Ayhan Artar ise, portalın hizmete girmesiyle birlikte çok kısa bir sürede çok yüksek sayıda kişinin eğitim almasının sağlandığını, bu durumun büyük bir başarı olduğunu kaydetti. Artar, "Eğitim tamamlama oranı dünya ortalamasının çok üstünde. Sistemin şirketimiz içinde bu kadar çabuk kabul edilmesi ve yoğun kullanılması bizi memnun ediyor" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları