13 Mayıs 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk Telekomdan Doğa Dostu Teknoloji
17 Ocak 2012 Salı 14:42

Türk Telekom'dan Doğa Dostu Teknoloji

Türk Telekom, sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında geçen yıl kullanmaya başladığı Ecofont teknolojisiyle bir yılda 22,5 ton karbondioksit salınımını engelledi.

Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom, sürdürülebilirlik uygulamaları kapsamında geçtiğimiz yıl ofislerinde yüzde 25 oranında mürekkep tasarrufu sağlayan Ecofont teknolojisi kullanmaya başlamıştı. 

Bilgisayarlarında hazır Ecofont yüklü olan Türk Telekom çalışanları bu sayede atmosfere 1 yılda 22,5 ton Co2 salınımını engelledi. Ecofont’u kullanan Türk Telekom çalışanları bu sayede Co2 salınımının önüne geçilmesinin yanı sıra enerji, fosil yakıt, elektrik, atık su ve katı atık kullanımından da tasarruf ediyor.

Türk Telekom, 2009 yılında geliştirilen ve 2010 yılında Avrupa Çevresel Tasarım Ödülünü kazanan Ecofont teknolojisini kullanan dünyada ilk telekomünikasyon şirketi olma özelliğini taşıyor.

Gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakma hedefiyle sürdürülebilirlik çalışmalarını yürüten Türk Telekom, Türkiye’de karbon salınımını ölçerek CDP’ye raporlayan ilk telekomünikasyon şirketi oldu. Güneş ve rüzgar gibi alternatif enerji kullanımından, görüntülü görüşme teknolojisi telepresence’a, e-eğitimden, filo optimizasyon çalışmalarına enerji tasarruflu ürün ve hizmetlere kadar pek çok sürdürülebilirlik projesi gerçekleştiren Türk Telekom, başlattığı enerji dönüşümü programının 2014 yılında tamamlanması ile her yıl 5.400 hektarlık bir ormanın azaltacağı kadar karbon emisyonunu engelleyecek.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları